Ústí nad Labem 31.3. - 2.4.2017

Zobrazení: 912

Krásný slunečný víkend jsme s Rarášky strávili v severních Čechách, a to přímo v jejich srdci, ve městě Ústí nad Labem. Sešli jsme se jak jinak než na hlavním vlakovém nádraží v Praze. Cesta trvala jen něco málo přes hodinu. Další přeprava, již v Ústí, byla trolejbusem až k místu našeho ubytování. Bydleli jsme ve čtvrti Krásné Březno. Po vybalení tašek jsme šli na večeři. Pochutnali jsme si na výborných řízcích a ještě jsme se dojedli domácím koláčem. No a pak na nás čekala animovaná pohádka, u které jsme si sice odpočinuli, ale jelikož už bylo poměrně dost hodin, tak jsme se vydali do pelíšků, abychom měli dostatek sil a energie na sobotní výlety a zážitky.

Číst dále

Tropical Islands - Německo 11.2.2017

Zobrazení: 904

Tentokrát jsme se vydali na jednodenní akci a to do německého Tropical Islands. Vyjeli jsme v sobotu v půl 6 ráno a po 4 hodinách jsme byli v cíli. Čekalo na nás nejen mnoho návštěvníků, ale také spoustu krásných zážitků a plno dobrodružství. V největším zábavném aquaparku jsme si dosyta užili nejen plno zábavy a legrace v lagunách, ale i sjíždění tobogánů. Oproti loňské návětěvě si někteří odvažlivci projeli venkovní divokou řeku. Něco jsme pokoupili v suvenýrech a odpoledne poobědvali. Po devíti hodinách zábavy jsme se pořádně "vyblbnutý" rozloučili a vydali se zpět směr Praha.

Číst dále

Bahra - Německo 25.11. - 27.11.2016

Zobrazení: 988

Tentokrát nás čekal výlet za hranice České republiky, a to do Německa. V pátek kolem 14. hodiny jsme odstartovali z Prahy směr Bahra – vesnice poblíž města Drážďany. Cesta trvala asi 2 hodiny. Hned po příjezdu jsme se seznámili s majitelem. Je to velmi příjemný a pohodový pán jménem Uwe, který nám se vším vyšel vstříc. Po vybalení věcí na pokojích jsme povečeřeli a pustili jsme si na velkém plátně film. Ráno po snídani jsme se sbalili a vyrazili směr Drážďany na vánoční trhy. Rozdělili jsme se do skupinek a vyrazili si užívat vánoční atmosféru a nákupy. Viděli jsme vánoční kolotoč, spoustu stánků s dobrotami a krásnými věcmi. Dokonce jsme viděli i „živé sochy“ a krásný Betlém s živými zvířátky.

Číst dále

Lanškrounsko 16.9. - 18.9.2016

Zobrazení: 887

Rarach se tentokrát vypravil dobýt Lanškroun. Po cestě vlakem se všichni rarášci ubytovali jen pár minut od nádraží a připravili se na výbornou večeři připravenou jedním z Rarachů - přeochotnou Hankou. S vlaky byl spojen celý víkend, kdy hlavním lákadlem byla Mladějovská průmyslová dráha. Rarášci v sobotu nejprve prozkoumali Českou Třebovou, kde měli možnost prohlédnout si náměstí a nakoupit si dobroty, které posloužily k doplnění energie. Následoval přesun do Mladějova, kde si všichni prohlédli staré nádraží s modely i reálnými vlaky. Poté už nás čekala výletní jízda úzkokolejkou. Měli jsme tak jedinečnou možnost prohlédnout si krajinu severní Moravy s výhledem na parní lokomotivu. Cesta trvala hodinu a půl a každý rarášek si ji užil podle svého. Na zpáteční cestě sice začalo pršet, ale když kolem vás proudí pára z lokomotivy, tak vám těch pár kapek nevadí.

Číst dále

Letní tábor "Kdo si co uvaří, tak si taky sní"

Zobrazení: 878

II. turnus v Pensionu Na Rychlově v Krkonoších - 7.8. - 14.8.2016

Druhý turnus plný cestování do zemí za tradicemi chutí a tradičních jídel daných destinací nás sám velký „Šéfkuchař“ rozdělil do kuchyní KFC, McDonald´s, Mrkví, Popcornů a outdoorového týmu Lovců receptů. Nakreslili jsme loga kuchyní, naučili se společný pokřik o vaření Rarachů a vrhli se na stavění svých vlastních restaurací. Prvně jsme vyjeli do Itálie připravit šéfkuchaři speciální porci špaget, které jsme museli uvařit v kotlíku a navléknout co nejdelší provaz z kolínek. Dostali jsme se také do Švýcarska, kde jsme se po získání ingrediencí pokusili o uvaření vlastní čokolády.

Číst dále

Letní tábor "Každý den je svátek"

Zobrazení: 871

I. turnus v Hotelu Rohanov na Šumavě - 10.7. - 17.7.2016

První turnus jsme zahájili tématem "Každý den je svátek". Po příjezdu na nové tábořiště jsme vybalili, seznámili se a rozdělili do jednotlivých oddílů - Jaro, Léto, Podzim, Zima a oddíl „outdoráků“ s názvem Strážci okamžiku. Každý oddíl si vyrobil vlastní vlajku a vymyslel pokřik, kterým se prezentoval po celý tábor. Nejprve jsme se od Chronose – vládce času dozvěděli, že potřebuje naší pomoc, protože královna Kairos má v úmyslu zničit a vymazat z kalendáře svátky. Rozhodli jsme se mu pomoci a svátky společnými silami zachránit. Naši pomoc jsme zahájili cestou Tří králů, zachránili jsme i samotného sv. Valentýna.

Číst dále

Chorvatsko - ŽIVOGOŠČE 30.5. - 8.6.2016

Zobrazení: 898

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vrátili na naše oblíbené místo u moře – Živogošče. Měli jsme se báječně jako vždy. Troufám si říct, že díky vydařenému počasí, ještě lépe než vloni. I moře jsme si pořádně užili. Bylo to prostě super. Stihli jsme i výlety, a to lodí na ostrov Hvar a sousední vesnici Blato, kde jsme si koupili vynikající zmrzlinu, rafty na řece Cetina (pro velký úspěch z předloňska, jsme si tento skvělý zážitek museli zopakovat) a samozřejmě trhy v Makarské. J Na závěr pobytu nechyběla diskotéka, kterou pro nás připravili manželé Šírovi.

Číst dále

Žacléř - Krkonoše 18.3. - 20.3.2016

Zobrazení: 884

Jarní víkendovku s Rarášky jsme prožili v Krkonoších v Prkenném Dole blízko městečka Žacléř. Z Prahy jsme vyjeli v pátek v 15. 00 hod. od naší školy. Jeli jsme menším autobusem, který byl pro nás připravený přesně na počet. Už by se k nám nevešla ani myška J Na místo jsme dorazili večer, už byla tma, ale nám to nevadilo. Pension, ve kterém jsme bydleli, byl moc pěkný. Po ubytování a vybalení věcí jsme se navečeřeli. Měli jsme moc dobrý guláš a kolínka. Po večeři jsme si ještě chvíli hráli, malovali a taky trochu zařádili na pokojích a pak už na nás čekali postýlky, abychom nabrali sílu na druhý den. Čekaly na nás dva výlety.

Číst dále

Krkonoše - Benecko 8.1. - 10.1.2016

Zobrazení: 840

Rarášci se tentokrát vydali za zimními radovánkami do Krkonoš. Cílem víkendového výletu za sněhem se stalo konkrétně Benecko a horská chata přímo u sjezdovky. Na místě nás uvítaly sněhové závěje a manželé Šírovi, kteří nám nejen zajistili dopravu, ale po celý pobyt se o nás výborně starali.

Číst dále

Plzeň 6.11. - 8.11.2015

Zobrazení: 1025

Na další výlet s rarášky jsme zamířili první listopadový pátek. Sešli jsme se na Hlavním nádraží a vyrazili společně vlakem do Plzně. Na místě jsme se ubytovali přímo u plaveckého bazénu. Když jsme si rozdělili postýlky, vydali jsme se na večeři. Poté jsme si ještě zahráli pár společenských her a hurá na kutě. Ráno po snídani jsme se vydali do plzeňského science centra Techmania. Tam jsme si prohlédli interaktivní expozice, týkající se vědy a techniky. Centrum je určeno pro všechny zvídavé a nám se tam moc líbilo.

Číst dále