Karlovy Vary 22.-24.11.2019

Zobrazení: 1028

Vydáváme se dále po nových a nových místech České republiky a nyní jsme zavítali do Karlových Varů. Vyjeli jsme směr Ústí nad Labem, kde se k nám připojila Hoví a pokračovali jsme všichni směr hlavní nádraží ve Varech

 Projeli jsme se autobusem na ubytovnu, kde jsme si vybalili věci a vedoucí nám udělali večeři. Přichystali jsme si batůžky na další den a šli spát.

Ráno jsme po snídani vyrazili do Vánočního domu, který byl opravdu famózní. Viděli jsme spoustu krásných ozdob, vánoční výzdoby a dekorace, shlédli jsme výstavu medvídků a snad všech plyšáků co existují, vyfotili jsme se na obr židli a ve vláčku a viděli hýbající se medvědy. Nakonec jsme si prošli celý dům s možností nákupu a každý jsme si koupili nějaké ty dárky pro sebe a rodinu.

Naše další kroky směrovaly na autobus, který nás odvezl na promenádu. Kolonáda vypadala moc hezky a poklidně, prošli jsme si sem tam stánky a namířili na výborné langoše se sýrem. Po obědě jsme pokračovali dál směr Grandhotel Pupp, u kterého se nacházela lanovka na rozhlednu a Motýlí dům. Vyjeli jsme nahoru a vešli do domu s motýli. Bylo to nádherné. Všude kolem byli motýli a létali kolem nás a na některých šťastlivcích dokonce i přistáli. Mohli jsme tedy vidět spoustu pestrobarevných motýlů, ptáky, kukly, ryby a jednu želvičku.

Po prohlídce a nákupech dárků v Motýlím domě vyrazilo pár odvážlivců nahoru na rozhlednu a její návštěvě  jsme se vydali zpět na lanovku a pak zamířili jsme domů, kde jsme si ohřáli večeři , moc dobrý guláš s těstovinami: Vykoupali jsme se a po celém dni jsme byli tak unavení, že jsme zapadli do peřin a šli spát.

Ráno jsme se po snídani sbalili a vyrazili do pivovaru na prohlídku a oběd – svíčková s knedlíky. Celý areál pivovaru byl opravdu moc hezký a mohli jsme vidět všechny místnosti, kde se připravují piva s názvy známých českých panovníků či osobností. Po obědě jsme si zašli koupit lázeňské oplatky a pádili na vlak směr Praha.

Vše se nám vydařilo, počasí vyšlo, i parta lidí byla prima a pohodová. Opět se nám moc líbilo.:-)

Hoví