TÁBOR MĚSTO HUSITŮ 2.11. 4.11.2018

Zobrazení: 1013

Neuplynul ani měsíc a my máme za sebou další víkendovou akci v husitském městě Tábor.

 

 

Konečně se nám podařilo jet krátkou trasu vlakem bez přestupů a na místo jsme dojeli kolem 16.30. Cestou k ubytování , které bylo kousek od nádraží jsme prošli náměstí. Jen škoda, že už byla tma. 

Po vybalení a skvělých párcích v rohlíku jsme se šli dívat do kinosálu na film.

Ráno jsme se probudili do zataženého dne, ale nás to nerozhodilo .

Po vydatné snídani jsme vyrazili do Muzea husitství na náměstí, kde jsme nejen prohlédli expozici, ale prošli jsme se tajuplným  podzemím. Bylo to docela strašidelné, ale všichni jsme to statečně zvládli. Po prohlídce jsme nakoupili suvenýry a vrátili se na oběd.

Když jsme usoudili, že jsme se nejen dosyta najedli a odpočinuli, vyšlápli jsme do Muzea čokolády. Zde na nás čekalo obrovské množství čokolády. Po prohlídce jsme si vyráběli svoje vlastní výrobky z čokolády a marcipánu pro své nejbližší. Kdo nevyrobil, tak koupil hotové za „těžké prachy“. Uteklo to a my se vydali procházkou směr do hostelu, kde na nás čekala večeře. Po ní opět film v kinosálu a alou na kutě.

V neděli ráno jsme po snídani vyrazili do Muzea LEGA, kde jsme se tak trochu vyblbli a užili si bezva chvíle u oblíbené stavebnice. Po skončení prohlídky zůstal zbytek  energie  na dětském hřišti  , které nám padlo k nohám při procházce Táborem. Pak už nás čekal jen oběd, sbalení a odjezd směr Praha…hurá předat dárečky a těšení na rodiče.

Akce byla opět velmi vydařená a všichni se vrátili spokojeni, tímto všem moc děkuji za účast.

Budeme se těšit v prosinci na vánoční dílny. 

Martin M.