OSTRAVA 25. - 27.1.2019

Zobrazení: 1016

Cestou necestou, vlakem jsme vyrazili směr Ostrava. Dojeli jsme na hlavní nádraží a jen kousek odtud nás čekalo ubytování v Hostelu.

Vybalili jsme své věci, uvařili večeři a šli chrnět, abychom načerpali síly na sobotní výlety. V sobotu ráno jsme posnídali míchaná vajíčka a vyrazili do blízkého Hasičského muzea.

Tam nás paní průvodkyně uvedla do sálu s videem, ukázal historii hasičů a hasičských pomůcek, trofeje a ceny z různých soutěží. Mohli jsme si vyzkoušet zasednout za pracovní stůl, kde se oznamují a řeší krizové situace.

Sjeli jsme si po tyči, vytáhli raněné ze studny a také vyzkoušeli historický vozík s pumpou na vodu.

Zpátky na hostelu jsme poobědvali rajskou s těstovinami a vydali jsme se směr krytý bazén, kde nás čekal tobogán a jeskyně s různými víry a bublinkami. Pořádně jsme se vyřádili a vyblbli, vyzkoušeli různé atrakce a nechali se unášet divokými proudy.

Druhá skupinka s námi  bohužel nemohla do bazénu, a tak si užívala nedaleko od nás v cukrárně, kde si odpočinula a pobavila se nad hrnkem čaje a dobrotami.

Jakmile jsme se obě skupinky vyřádily, vyrazili jsme do kina, kde jsme shlédli animovaný zábavný film s názvem Raubíř Ralf a internet. Unavení, ale plní zážitků jsme se vrátili na Hostel, kde jsme povečeřeli rizoto a zapadli do hajan.

V neděli po snídani – kakao a chlebíky s marmeládou nebo šunkou, jsme si sbalili věci a vydali se k radnici, kde jsme vystoupali do vyhlídkové věže, byl zde nádherný výhled na celé okolí.

Před odjezdem jsme spořádali špagety s boloňskou omáčkou a vyrazili na vlak směr Praha. Cesta utekla opět velmi rychle a naštěstí nebylo žádné razantní zpoždění, které by nám cestu jakkoli znepříjemnilo.

Akce se povedla, i počasí nám přálo . Myslím, že si všichni odvezli spoustu nových poznatků a zážitků s kamarády.

Hoví