RYCHNOV NAD KNĚŽNOU 15.-17.3.2019

Zobrazení: 1037

Všichni včas a na správném místě jsme se v pátek setkali na hlavním nádraží v Praze a vyrazili vlakem směr Častolovice , kde jsme přestoupili na další vláček směr konečná stanice Rychnov nad Kněžnou.

 

Tam už čekala Fialka, která si nás odvedla na intr, kde jsme byli ubytovaní. Vybalili jsme věci, povečeřeli výborný guláš od Hanky a pustili jsme si film, po kterém jsme šli spát.

V sobotu nám bohužel počasí nepřálo, ale i přesto jsme se vydali na vlak směr Častolovice, kde jsme si vychutnali oběd v restauraci Beseda blízko zámeckého parku. Měli jsme pití dle vlastního výběru, na výběr česnečku nebo zelňačku a jako druhý chod hranolky se smažákem a zeleninovou oblohou. Dost jsme si pochutnali a načerpali tak sílu na odpolední program.

Po obědě jsme se vydali směr zámecký park, kde se nachází Minizoo – zde jsme měli možnost vidět čuníky, lamy, kozy, různé ptactvo, poníky atd., které jsme mohli krmit jejich speciálním krmivem. Na konci prohlídky jsme si zakoupili prezenty jako pohlednice či pamětní známky a po té se vlakem dopravili zpět na ubytovnu, kde jsme si chvíli odpočinuli.

Po odpočinku jsme si sbalili přezůvky a vyrazili do nedalekého Bowling centra, kde jsme měli rezervovaný sál a všechny bowlingové dráhy. Turnaj tedy mohl začít. Všichni jsme se velmi pobavili, zasoutěžili a po turnaji jsme si dali pořádně pochutnali na vepřových a kuřecích řízečcích s hranolkami. Nacpaní a plní zážitků jsme se vrátili na intr, kde jsme si pustili film a po té zapadli do peřin.

V neděli ráno nás po snídani čekalo balení a odchod z intru do blízké policejní stanice. Zde jsme měli názornou prezentaci a ukázku policejních praktik,viděli spousty pomůcek a slyšeli mnoho informací o práci policejních složek České republiky.Při prohlídce  policejní stanice jsme viděli výslechové i oznamovací místnosti, centrum hlášení a telekomunikace, byli jsme poblíž cel a venku jsme si mohli prohlédnout nebo nasednout do velkých policejních aut či slyšet tzv. vrz – sirénu. Páni policisté byli velice příjemní a hodní, dovolili nám vyzkoušet si obušek, neprůstřelné vesty, helmy, plastové zbraně, pouta a viděli jsme i názornou ukázku zákroku na výtržníka za použití hmatů a chvatů.

Po prezentaci jsme se cestou na oběd chvíli vyhřívali v parku. K obědu byly špagety se sýrem , které nám dodaly sílu na cestu zpět do Prahy. Cesta vlakem uběhla rychle až na omylem zataženou záchrannou brzdu dopadlo vše dobře a všichni jsme se opět bez jakéhokoli úrazu či zdravotní újmy vrátili zpět do svých domovů.

Všem velmi děkujeme, akce se opět povedla a zase máme na co vzpomínat  ????

Hoví