Letní tábor "Kdo si co uvaří, tak si taky sní"

Zobrazení: 902

II. turnus v Pensionu Na Rychlově v Krkonoších - 7.8. - 14.8.2016

Druhý turnus plný cestování do zemí za tradicemi chutí a tradičních jídel daných destinací nás sám velký „Šéfkuchař“ rozdělil do kuchyní KFC, McDonald´s, Mrkví, Popcornů a outdoorového týmu Lovců receptů. Nakreslili jsme loga kuchyní, naučili se společný pokřik o vaření Rarachů a vrhli se na stavění svých vlastních restaurací. Prvně jsme vyjeli do Itálie připravit šéfkuchaři speciální porci špaget, které jsme museli uvařit v kotlíku a navléknout co nejdelší provaz z kolínek. Dostali jsme se také do Švýcarska, kde jsme se po získání ingrediencí pokusili o uvaření vlastní čokolády.

Číst dále

Letní tábor "Každý den je svátek"

Zobrazení: 903

I. turnus v Hotelu Rohanov na Šumavě - 10.7. - 17.7.2016

První turnus jsme zahájili tématem "Každý den je svátek". Po příjezdu na nové tábořiště jsme vybalili, seznámili se a rozdělili do jednotlivých oddílů - Jaro, Léto, Podzim, Zima a oddíl „outdoráků“ s názvem Strážci okamžiku. Každý oddíl si vyrobil vlastní vlajku a vymyslel pokřik, kterým se prezentoval po celý tábor. Nejprve jsme se od Chronose – vládce času dozvěděli, že potřebuje naší pomoc, protože královna Kairos má v úmyslu zničit a vymazat z kalendáře svátky. Rozhodli jsme se mu pomoci a svátky společnými silami zachránit. Naši pomoc jsme zahájili cestou Tří králů, zachránili jsme i samotného sv. Valentýna.

Číst dále

Chorvatsko - ŽIVOGOŠČE 30.5. - 8.6.2016

Zobrazení: 931

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vrátili na naše oblíbené místo u moře – Živogošče. Měli jsme se báječně jako vždy. Troufám si říct, že díky vydařenému počasí, ještě lépe než vloni. I moře jsme si pořádně užili. Bylo to prostě super. Stihli jsme i výlety, a to lodí na ostrov Hvar a sousední vesnici Blato, kde jsme si koupili vynikající zmrzlinu, rafty na řece Cetina (pro velký úspěch z předloňska, jsme si tento skvělý zážitek museli zopakovat) a samozřejmě trhy v Makarské. J Na závěr pobytu nechyběla diskotéka, kterou pro nás připravili manželé Šírovi.

Číst dále

Žacléř - Krkonoše 18.3. - 20.3.2016

Zobrazení: 906

Jarní víkendovku s Rarášky jsme prožili v Krkonoších v Prkenném Dole blízko městečka Žacléř. Z Prahy jsme vyjeli v pátek v 15. 00 hod. od naší školy. Jeli jsme menším autobusem, který byl pro nás připravený přesně na počet. Už by se k nám nevešla ani myška J Na místo jsme dorazili večer, už byla tma, ale nám to nevadilo. Pension, ve kterém jsme bydleli, byl moc pěkný. Po ubytování a vybalení věcí jsme se navečeřeli. Měli jsme moc dobrý guláš a kolínka. Po večeři jsme si ještě chvíli hráli, malovali a taky trochu zařádili na pokojích a pak už na nás čekali postýlky, abychom nabrali sílu na druhý den. Čekaly na nás dva výlety.

Číst dále

Krkonoše - Benecko 8.1. - 10.1.2016

Zobrazení: 867

Rarášci se tentokrát vydali za zimními radovánkami do Krkonoš. Cílem víkendového výletu za sněhem se stalo konkrétně Benecko a horská chata přímo u sjezdovky. Na místě nás uvítaly sněhové závěje a manželé Šírovi, kteří nám nejen zajistili dopravu, ale po celý pobyt se o nás výborně starali.

Číst dále

Plzeň 6.11. - 8.11.2015

Zobrazení: 1045

Na další výlet s rarášky jsme zamířili první listopadový pátek. Sešli jsme se na Hlavním nádraží a vyrazili společně vlakem do Plzně. Na místě jsme se ubytovali přímo u plaveckého bazénu. Když jsme si rozdělili postýlky, vydali jsme se na večeři. Poté jsme si ještě zahráli pár společenských her a hurá na kutě. Ráno po snídani jsme se vydali do plzeňského science centra Techmania. Tam jsme si prohlédli interaktivní expozice, týkající se vědy a techniky. Centrum je určeno pro všechny zvídavé a nám se tam moc líbilo.

Číst dále

Ostružno u Jičína 18.9. - 20.9.2015

Zobrazení: 899

Předposlední víkend v září směřovaly kroky Rarachu opět za dobrodružstvím. Tentokrát do Ostružna u Jičína. Cesta z Prahy nám rychle utekla, stihli jsme sníst tak akorát svačinky a už jsme byli na místě. Ubytovali jsme se v chatičkách, někdo spal nahoře, někdo dole. Pak jsme si zašli na večeři, zahráli si s míčem a hurá na kutě, krásně se vyspat na další den.

Číst dále

Letní tábor Harry Potter 2.8. - 12.8.2015

Zobrazení: 1178

Jako každým rokem, tak i letos, jsme se vydali na tábor, který se konal v Loutí u Nové Rabyně na téma Harry Potter. Všichni jsme se stali kouzelníky a učedníky velkého Brumbála, abychom bojovali proti zlu a samotnému Voldemortovi.

Hned první den po příjezdu jsme obdrželi dopis s pozvánkou a vydali jsme se do Bradavic, kde nás moudrý klobouk rozřadil do kolejí – Nebelvír, Havraspár, Mrzimor, Zmijozel a Smrtijedi. Vytvořili jsme si vlajky, pokřiky, seznámili se ve družstvech s ostatními kouzelníky a těšili se na to, co se bude po celý turnus dít. Druhý den jsme vařili lektvar, který jsme měli přesně předepsaný, takže chyba nepřicházela v úvahu. Lektvar se povedl, i názvy byly originální. Následně jsme byli proškoleni zkušenými záchranáři základy první pomoci, která nejen pobavila, ale byla i dost poučná.

Číst dále

Ledeč nad Sázavou 26.6. - 28.6.2015

Zobrazení: 824

Poslední víkendová akce tohoto školního roku s Rarachem byla opět super a naprosto vydařená. Vyrazili jsme v pátek odpoledne a jeli jsme vlakem až na místo „určení“. : ) Naše cílová vlaková zastávka se jmenovala Chřenovice – Podhradí. Od vlaku jsme šli jenom chviličku, ale za to to bylo celkem dobrodružné, protože jsme museli přejít přes dost vachrlatý malý mostek spíše lávku. Někdo se bál a „ječel jako siréna“, jiní byli odvážnější. Čekaly na nás krásné velké bungalovy, do kterých se nás vešlo celkem 12. To bylo taky bezva. Užili jsme si tam moc legrace. Na krásném velkém a travnatém pozemku byly také 2 hřiště a krytý bazén.

Číst dále

Delfinárium - Norimberk 18.6.2015

Zobrazení: 924

Jak už název napovídá, vydali jsme se na celodenní výlet do sousedního Německa, konkrétně do města Norimberk. Zde totiž mají krásnou zoologickou zahradu, ke které je připojeno i delfinárium. Odjížděli jsme v 7. 00 hodin od naší školy v Trávníčkově ulici. Bylo nás tolik, že jsme jeli dvěma autobusy. S některými dětmi jeli i rodiče či babičky, dědové, dokonce i tety. : ) Cestou jsme udělali pár krátkých zastávek na občerstvení a toaletu. Každý autobus měl svého průvodce a ti se o nás velmi dobře starali. Po příjezdu do Norimberku jsme ihned zamířili ke zvířátkům.

Číst dále