CHORVATSKO 24.5.-2.6.2019

Zobrazení: 1283

Tak a po roce opět hurá za mořem. V pátek 24.5. jsme se nalodili všichni v Praze i s ústeckými dětmi do autobusu CK Villa a mohlo se vyrazit.

 

Cesta utekla docela rychle, až nás to všechny mile překvapilo, a druhý den ráno jsme již byli na místě. Rozdělili jsme si pokoje, vybavili věci, oblékli se do plavek a vyrazili směr pláž. Sluníčko nás vcelku pozlobilo po celou dobu pobytu, ale i tak jsme se snažili vše si užít plnými doušky.

Z počátku bylo teplo, které jsme využili koupačkou a večerním promítáním pohádky na venkovním plátně, hůře pak začalo být následující dny. Stihl nás déšť i bouřka, ovšem my nelenili a vyrazili ihned za slušnějšího počasí směr sousední město Igrane. Ta zdatnější část se vydala podél pláže, kde je čekaly překážky v podobě moře a kamenů, ovšem poprali se s tím bravurně a zvládli to na jedničku. Druhá část se vydala po cestě a setkali jsme se na hřišti v daném městečku. Jelikož byla neděle a téměř všechny obchody byly zavřené, koupili jsme si zmrzlinu a vyrazili zpět k ubytování. Večery při dešti jsme trávili formou her a filmů na pokoji. Užili jsme si i společně s ústeckými dětmi diskotéku přímo u baráku, kde jsme pařili a zpívali na známé české i zahraniční hity.

Výlet do města Ston stál ale za to, kdy jsme se po hodině v autobuse dopravili k památce připomínající Velkou čínskou zeď. Opět jsme se rozdělili na dvě skupinky, kdy ti méně zdatní absolvovali kratší trasu na hradbách, a druhá část vyrazila do vyšších končin. Mezitím co zdatnější skupinka šlapala hradby nahoru, my jsme si užívali zmrzliny a pohody na místním hřišti. Jakmile jsme se ale opět všichni sjednotili, vyrazili jsme do víru města, kde jsme si nakoupili suvenýry, zavítali do místního marketu a nakoupili sladkosti a drobnosti na cestu zpět.

Vůbec jsme nelenili a následující den jsme si vytvořili okružní hru po Živogošči, ovšem nemile nás překvapili místní, kteří nám nejen smazali a zničili značky – šipky nakreslené na zemi, ale propíchali míč na házení či roztrhali úkoly, co jsme měli po cestě plnit. Nic jsme ale nevzdávali a hru i přesto uskutečnili.

Den poté jsme vyrazili na výlet lodičkami po řece poseté lekníny, krásnými modrými vážkami či dalším zvířectvem, zahráli jsme přetahovanou s místními průvodci, kteří byli převlečení za námořníky a dělali nám po celou cestu program, zábavu a hudební doprovod. Po návratu z řeky jsme zavítali do restaurace, kde nás čekal výborný oběd a sladký dezert. Mohli jsme si také všichni vyzkoušet bubnování s námořníkem či halekání jejich písní. Jelikož bylo ještě chvíli teplo, mohli jsme na chvíli odpočívat u moře a vyřádit se do sytosti. Po koupačce jsme si udělali diskotéku ve velkém stylu, krásně se oblíkli a řádili až do večera. Proběhly různé soutěže, občerstvení a vyhodnocení týdne jako takového.

V pátek nás čekalo balení a odpočinek, abychom v sobotu byli připravení a měli vše řádně sbalené a mohli si už jen za hezkého počasí užívat moře, ovšem jaksi nám to neklaplo a opět zapršelo. Zavítali jsme naposledy do obchodu na nákupy a skočili si na pizzu. Bohužel nás pak už čekal jen odjezd, zastávka na snídani a vylodění v Praze u svých rodičů.

Vše proběhlo v naprostém klidu a pohodě a i když nás počasí letos trochu zklamalo, nenechali jsme si to zkazit a užili si to i tak!! ????

Hoví