Wellness pobyt Benecko 30.1.-1.2.2020

Zobrazení: 900

Vracíme se na Benecko, místo ,které známe z letních táborů. Jakmile do příjezdu na penzion zbývá jen pár minut, každý z nás si všimne, že je za okny autobusu něco navíc, co tu v létě nemáme ... a to je hromada sněhu!!! Hurááá, užijeme si bobovačku, koulovačku, postavíme sněhuláka.

Po příjezdu jsme se ubytovali, vybalili si věci a čekala nás večeře I seznamování s našimi novými kamarády z Rarášku. S plnými bříšky a hlavou plnou nových jmen jsme zalehli do postelí a těšili se na ráno.

Po snídani přišla první velká výzva – obléknout se do teplého oblečení. Zvládli jsme to bleskovou rychlostí. Následoval další těžký úkol – najít svůj dopravní prostředek – v ohromné hromadě jsme hledali svoje boby, lopaty, sáně, pekáče. Zvládli jsme to na jedničku, a tak bylo na čase vyrazit na kopec. Naštěstí to nebylo daleko a brzy jsme se dočkali veselého řádění na sněhu. Sníh sice pomalu tál a nezůstal na nás milimetr suchého oblečení, ale náramně jsme si to užili – stavění sněhuláka, koulovačka, sjíždění kopce na všem možném s vždy originálním způsobem.

Při řádění na sněhu nám pořádně vyhládlo, a tak při obědě nezůstal ani jeden talíř plný a paní kuchařka nestíhala přidávat. Po obědě jsme se natáhli na pokojích a nabírali síly na odpoledne.

Odpočinek skončil, místo oteplováků jsme oblékli plavky a těšili se na relaxaci ve vířivce a prohřívání těla v sauně. Po náročném dopoledni nám to všem moc prospělo. Kdo nešel do vířivky nebo sauny, užíval si promítání pohádky, stavění z lega a různé hry.Vedoucí usoudili, že máme ještě dost energie a po večeři pro nás připravili úžasnou diskotéku. Tančili jsme, zpívali a vůbec nechtěli jít spát. Nakonec nás zahnali do pelíšků a během pár minut všichni spali.

Probudili jsme se do deštivého dne, naštěstí během snídaně přestalo pršet, a tak bylo na čase vyrazit na průzkum okolí. Cestou jsme potkali obchod, kde jsme doplnili zásoby cukru nákupem všech možných dobrůtek.

Po návratu z průzkumu jsme zabalili batohy, poobědvali, rozloučili se s kamarády z Rarášku a vydali se směrem k domovu. Víkem se nám všem moc líbil a těšíme se na další!

Katka Ř.