TANVALDSKÝ ŠPIČÁK 5.10. 7.10.2018

Zobrazení: 1048

A je tu první víkendovka po létu a po skvěle užitých táborech….Tentokrát jsme se vydali na místo v Jizerských horách – Tanvaldský Špičák .Rozhodujeme se , zda v létě toto tábořiště využijeme na jeden z turnusů letního tábora 2019.

 

Cesta byla celkem náročná, ale krásně jsme zvládli i několik přestupů. :- ) Na místě na nás čekal pan provozní penzionu, který nám odvezl veškeré batožiny. My se vydali na místo po svých.

Když jsme dorazili, ubytovali jsme se ve velmi útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením a sprchou. Poté jsme šli na báječnou večeři, kterou pro nás připravili majitelé pensionu. Po večeři si pro nás připravila báječný program Kačka Ř. pod názvem „Tajemství skřítků“ . Když jsme se dozvěděli, co po nás skřítci na druhý den nachystali, šli jsme se nachystat do pelíšků, abychom byli ráno čilí. :-)

V sobotu jsme dopoledne, hned po snídani vyrazili na procházku po okolí a plnili první z úkolů od skřítků. Vrátili se na oběd a hned po něm odjeli vlakem do Jablonce nad Nisou, kde jsme navštívili kino. Byla to alternativní možnost místo bazénu, který se nám na poslední chvíli zkomplikoval. Ale i tak jsme si to skvěle užili. Po návratu na pension jsme povečeřeli a večer nás čekal plný úkolů od skřítků, nejen, že jsme si vyrobili strašidelné masky, ale také jsme absolvovali stezku odvahy. Na jejím konci nás čekala drobná odměna. :-) Pak  šupky dupky na kutě.

V neděli ráno nás čekal další úkol, a to postavit skřítkům domečky. Za odměnu nám skřítci prozradili, že se v okolí pensionu, kde dříve byla sklárna nachází spoustu třpytivého pokladu. A tak kdo měl trochu štěstí a snažil se, kousek toho třpytu si přivezl domů. 

Nooo a konec byl tu, na oběd, sbalit krosny a hurá na vlak domů k rodičům.

Víkend byl skvělý, nádherná příroda, ubytování a strava nás natolik uchvátilo, že jsem se rozhodli, že se sem vrátíme v létě na červencový turnus tábora.

Už teď se mooooc těšíme.

Všem účastníkům děkujeme a budeme se těšit na další báječnou akci, která nás čeká již za měsíc.

Martin M.