Zlín 11.-13.10.2019

Zobrazení: 942

U Potrefené husy jsme se v pátek 11.října sešli, spočítali a nasedli do vlaku směr Otrokovice, kde jsme byli ubytovaní. Na místo určení jsme dorazili s mírným zpožděním, ale to vůbec nevadilo.

 

Batohy nám odvezla Hanka autem a my si došli z nádraží pěšky na ubytovnu Oáza. Po ubytování jsme pojedli večeři, povídali si s kamarády na pokojích a nakonec zapadli do postelí.

Ráno jsme vyrazili po snídani směr Zlín. Naše první kroky směřovaly do ZOO, která byla opravdu překrásná. Vše promyšlené, rozdělené do kontinentů a díky Pepovi, který nás prováděl, jsme si užili krásnou procházku a viděli jsme všechna zvířata, která byla k vidění , díky nádhernému počasí , venku.

Prošli jsme si pavilony s volně pobíhající a létající zvěří, mohli si sáhnout a nakrmit rejnoky a také pak zakoupit i nějaké ty dárečky. V ZOO jsme se také naobědvali a po dokončení prohlídky vyrazili směr druhá strana Zlína – Filmové studium – kino.

Do sálu, který jsme měli zarezervovaný, jsme zapadli jedna radost a těšili se na promítání filmu s názvem Ovečka Shaun. Film se nám moc moc líbil, dost i pobavil. Po filmu jsme jeli opět trolejbusem domů na ubytovnu, kde nás čekala večeře, špagety se zeleninou a boloňskou omáčkou.Po večeři jsme padli jako nic, únava dělá svoje.

Ráno jsme se dobalili a vyrazili po snídani směr Baťův institut – Muzeum Tomáše Bati, kde nás čekala paní, která nás provedla muzeem a uvedla veškeré informace o produkci, postupu a vzniku firmy Baťa. Shlédli jsme i první natočené reklamy, které nás velmi zaujaly a také se nám moc líbil systém označení lístků – příchody pracovní doby. Z muzea následoval přesun do restaurace v Otrokovicích, kde nás čekal oběd formou bramborové kaše a kuřecího řízku.

Vše jsme krásně stíhali, nemuselo se nikam chvátat a v poklidu jsme došli na blízké vlakové nádraží a nasedli zpět na vlak směr Praha.

Víkend vyšel dle představ, super výlety, fajn zážitky a určitě nádherné počasí, které nám dopomohlo si dny pospolu zase pořádně užít :-)

Hoví