Víkend v Ratibořicích 17.4. - 19.4.2015

Zobrazení: 1037

Tak máme za sebou další skvělou „víkendovku" v Ratibořicích. Vyjeli jsme vlakem 17. 4. 2015 v 16.00 hodin vlakem, který měl původně jet přímo až do České Skalice, ale jako by České dráhy tušily, že Rarach vyjíždí a připravily pro nás na trati komplikace s přestupy a jízdou autobusem. Nakonec nám ale zajistily vše tak, aby pro nás cesta byla příjemná. Dojeli jsme na místo jen s dvacetiminutovým zpožděním a ještě za světla. : )

Číst dále

Víkendová návštěva Ještědu a Aquaparku v Liberci 6.2. - 8.2.2015

Zobrazení: 799

A máme za sebou další krásný víkendový výlet s Rarášky. Tentokrát jsme ho prožili v Liberci. Pro velký úspěch jsme si tento pobyt zopakovali - byli jsme zde již v loňském roce. Letos jsme byli nejprve na Ještědu, kam jsme vyjeli lanovkou. Je totiž 1012 m. n. m. Tudíž zde mnozí z nás překonali svůj strach z výšek - hlavně na lanovce. : ) Ještěd je hora, na které je známý televizní vysílač. Uvnitř je hotel a také bufet, kde jsme opět rádi utratili pár „kaček". Někdo si koupil jen pár sladkostí, ale někteří z nás i něco na památku. Bylo nádherné slunečné počasí, a o to krásnější byl pohled na okolní zasněženou krajinu.

Číst dále

Mirákulum v Milovicích

Zobrazení: 928

V sobotu 27. 9. 2014 jsme se vydali s našimi rarášky za zábavou a dnem plným skotačení do zábavného rodinného parku Mirakulum v Milovicích. Zaskákali jsme si na obrovských nafukovacích polštářích, ze kterých jsme byli naklepaní jako vepřové řízky, proplétali jsme se ve spletitém bludišti – a díky bohu za vysoké lidičky, kteří tam byli s námi, protože bychom cestu ven hledali ještě dnes J. Nenechali jsme si ujít lanový hrad, který vybízel k prolézání všech skrýší a který se tyčil vysoko nad zemí, a proto se někteří raději dívali ze zdola a jen při pohledu na vysoké věže měli závratě.

Číst dále

Dobrodružství tajuplného hradu Ostrov nad Ohří 14.11. - 16.11.2014

Zobrazení: 814

V pátek 14. listopadu 2014 jsme se s Rarachem a dětmi ze školy i mimo školu, vydali na výlet na Horní hrad, který se nachází v Krušných horách. Ve 14.00 jsme se začali shromažďovat ve škole a zhruba v půl 3 jsme se společně vypravili na Hlavní nádraží. Odtud jsme měli jet asi 3 hodiny vlakem. Měli ...J K naší smůle měl vláček zpoždění a my jsme díky tomu zmeškali přípoj v Ostrově nad Ohří. Ale co teď? Večer, zima, tma a další vlak jede až za 2 hodiny. Máme jít pěšky? No to asi ne, přeci jen je to 16 kilometrů. Naštěstí pan učitel Marek sehnal menší autobus a ten nás odvezl na hrad jménem Hauenštejn neboli Horní hrad. Hurá J, konečně jsme na místě.

Číst dále

3. Letní integrační tábor

Zobrazení: 856

I. Turnus od 26.7. - 2.8.2014 ZÁHADNÝ OSTROV a II. turnus od 4.8. - 11.8.2014 DOBRODRUŽSTVÍ NÁMOŘNÍKŮ

Dlouho očekávaná akce, na kterou bylo díky letošním dvěma turnusům potřeba velké množství příprav a práce, je za námi. Všichni domorodci, námořníci a piráti se domů vraceli zdraví a s úsměvem na tváři.

Prvního turnusu, který se odehrál v duchu ztroskotání na záhadném ostrově, se zúčastnilo 52 dětí, přičemž 37 dětí s postižením a konal se v období 26.7. - 2.8. 2014 v naší oblíbené základně v Loutí u Nové Rabyně. Malí trosečníci byli rozděleni, pod vedením zkušených vedoucích, instruktorů a asistentů, do pěti oddílů a v rámci pobytu společně hledali doposud nepoznaný ostrov a snažili se z ostrova zachránit. Novinkou byl Outdoor oddíl, který byl určen pro starší děti.

Číst dále

Zážitkový víkend na Šumavě od 13.6. - 15.6.2014

Zobrazení: 802

V pátek jsme vyrazili, se sedmnácti dětmi, do Krásetína na Šumavě. Malá, ale krásná vesnička, se nachází v blízkosti Blanského lesa a okouzlila nás hned po našem příjezdu. Vyráželi jsme v půl 4 odpoledne a s menším zpožděním jsme do Krásetína dorazili kolem 8 večer. Rychle jsme se ubytovali, povečeřeli a cesta nás natolik unavila, že jsme šli odpočívat a někteří už rovnou spát. Přeci jen nás v sobotu čekala túra na rozhlednu Kleť. V sobotu dopoledne jsme využili krásného počasí a koupali se v bazénu hned u domu, ve kterém jsme byli ubytováni. Po obědě jsme se vydali na onu rozhlednu. Cesta byla dlouhá a opravdu dost náročná. Proto jen polovina nejsilnějších a nejodvážnějších dorazila až na samý vrchol.

Číst dále

Horolezecká stěna

Zobrazení: 861

Dne 5.4.2014 jsme se zúčastnili další akce ve Squashparku Cibulka Praha 5, kterou jsme po loňském úspěchu zopakovali. Akce se zúčastnilo téměř 30 dětí, které si mohly vyzkoušet vylézt na horolezeckou stěnu pod dozorem profesionálů, zaskákat si na trampolínách, zaboxovat si, zahrát ping-pong, procvičit svalstvo v posilovně, vyzkoušet si spinning a především si zahrát squash. Po 5 hodinové "maratonu" sporotvání jsme odcházeli všichni spokojeni a plní skvělých zážitků. Tímto moc děkujeme provozovateli a veškerému personálu, který se nám plně věnoval. : )

Martin M.

Aquapark a ZOO v Liberci

Zobrazení: 767

Další skvělou akci s Rarášky jsme zažili v Liberci, kam jsme vyjeli 15. 2. 2014 v devět hodin z Černého mostu, autobusem Student Agency. Do Liberce jsme dorazili v 10.15 a pěšky vyrazili směr ubytování. Po zabydlení se na ubytovně Jakub jsme si dali výborné špagety po Milánsku, které nám uvařily holky z Rarachu, a protože nám počasí přálo a teploměr ukazoval skoro 13 stupňů, změnili jsme program a vydali se do ZOO za bílými tygry. V ZOO však byla pro děti největším zážitkem drezúra slonů a samozřejmě nakupování v kiosku.

Číst dále

Celodenní výlet do Brna

Zobrazení: 805

I letos se nám celodenní výlet do Brna velmi vydařil. Zúčastnilo se ho téměř 60 účastníků, a to jak děti, rodiče, tak i členi o.s. Rarach :- ) V 8 hodin ráno začal „sběr“ účastníků zájezdu v různých stanicích metra a v 9 hodin jsme všichni vyráželi z Roztyl autobusem, který zajistil Pragotour, s.r.o. Praha. Před 12. hodinou už jsme seděli v pohodlných a polohovacích sedadlech v brněnské hvězdárně a planetáriu a dívali se na nejnovější a nejmodernější vybavení. Poté nám pustili pohádku o rybce, která zachránila korálový útes a věřte, že jsme si připadali, jako kdybychom pod tou hladinou byli s ní. : )

Číst dále

Víkend v Turnově - Šťastná Země

Zobrazení: 863

Občanské sdružení Rarach uspořádalo v tomto školním roce první akci. Tentokrát i přes noc, v campu Sedmihorky, v krásně zařízených chatkách a s plnou penzí. V sobotu to vypadalo, že nepřestane pršet a zůstaneme zalezlí v chatkách. Nakonec se ale počasí umoudřilo a vyrazili jsme do Šťastné země v Radvánovicích. V neděli už nám počasí přálo od rána, a tak se výlet na Hrubou skálu, kde jsme poobědvali a viděli nezapomenutelný pohled na krásu naší země, zdárně povedl. : ) Celkem jsme urazili 15 km a nikomu se nic nestalo. : ) Akce se zúčastnilo 20 dětí, a to jak současní žáci, tak i bývalí žáci s několika dospělými z Rarachu. : )