LETNÍ INTEGRAČNÍ TÁBOR DĚLÁNÍ, DĚLÁNÍ 13. 20. 7. 2018

Zobrazení: 990

Tentokrát nás čekalo táborové dobrodružství za hranicemi České republiky, a to v německé Bahře.

Po příjezdu na nové tábořiště jsme si vybalili, seznámili se a rozdělili do jednotlivých oddílů – Policajti, Pilné lemry a oddíl „outdooráků“ s názvem Kobylky.

Každý oddíl si vyrobil vlastní vlajku, nabatikoval trička a vymyslel pokřik, kterým se prezentoval po celý tábor.

Poté jsme se od úředníka z úřadu práce dozvěděli, že nám bude během celého tábora nabízet různé druhy zaměstnání, která si budeme moci vyzkoušet, abychom věděli, co která profese obnáší. Za každou dobře odvedenou práci, budeme dostávat táborové peníze, zkusíme si tak vydělávat a poté hospodařit s penězi.

Postupně jsme si prošli několika velmi zajímavými profesemi. Spousty zábavy a tvoření jsme si užili při malíři, kde bylo naším úkolem se zavázanýma očima namalovat vlastní portrét. Všechny vydařené portréty by mohli zdobit hned několik galerií. I profese zahradníka směřovala k naší zručnosti. Z krepového papíru jsme skládali květiny všech barev a rozmanitých tvarů, které pak posloužily jako výzdoba stolů v jídelně.

Kromě tvoření jsme i zdatnými sportovci, jak jsme se přesvědčili během sportovní olympiády. Běhali jsme, plavili se na kajaku, házeli oštěpem, plavali, hráli fotbal a přehazovanou. Děti si vyzkoušeli kariéru profesionálního sportovce a po náročných výkonech jim bylo odměnou ponechání sportovních dresů, které po celou olympiádu měli na sobě.

Naše fyzická zdatnost se projevila i během hry na pradlenu – máchání, ždímání a věšení prádla je celkem náročné. Také jako uklízečky a popeláři jsme se dost naběhali. Sběr a třídění odpadků jsme také zvládli na jedničku. Problém pro nás nebyl ani nákup potravin a následné uvaření jídla v kotlíku na ohni. I za tyto dvě profese byli děti řádně odměněny táborovými penězi.

Velice oblíbenými profesemi se staly policisté, hasiči a záchranáři. Jako policisté děti vyšetřovali případ záhadné vraždy na fotbalovém hřišti, odebírali otisky prstů, schraňovali vražedné nástroje a všechny možné i nemožné důkazy. Nakonec se jim podařilo pachatele polapit a usvědčit. Jako hasiči a záchranáři se zúčastnili velké autonehody , kde pomáhali s ošetřováním raněných a hašením ohně.

Děti si vyzkoušeli i roli herce, kdy měly za úkol nacvičit a sehrát scénky, které nakonec všechny velmi pobavily. :)

Vyzkoušet se musí všechno a tak došlo i na těžší profese , které nebyly úplně oblíbené jako například učitel a ekolog. Za to noční hlídač, kdy šel každý po tmě zkontrolovat všechna zvířata v ZOO , sklidila velký úspěch.

Vedoucím se asi nejvíc líbila profese barmana. Děti míchali rozličné nápoje, obsluhovali hosty (vedoucí) ve své restauraci a byly za to řádně odměněny.

Jediným oddílem, který se vydal na prozkoumánání vzdálenějšího okolí Bahry byly outdoorové Kobylky. Jsou to zdatní táborníci a turisté, přenocovali v lese a prolezli celý skalní labyrint křížem krážem.

Po celou dobu pobytu panovalo krásné počasí a tak jsme se  několikrát koupali v “bazénu“, zpívali písničky u táboráku , společně opekli buřtíky a grilovali maso. Někteří z nás dokonce velmi ochotně pomáhali i v kuchyni.

Spokojenost a spousty krásných zážitků si odvezl z Bahry určitě každý.

Katka Ř. , Hlavas