Hrad Hauenštejn 3.11. - 5.11.2017

Zobrazení: 962

Ať je teplo nebo zima, my stále něco podnikáme. V pátek odpoledne jsme vyrazili směr Stráž nad Ohří, kam nás dovezl autobus pod hrad Hauenštejn, kde jsme trávili celý víkend. Hodili jsme každý svůj bágl na záda a došli k hradu. Ihned jsme se ubytovali, zatopili v krbech, povečeřeli sekanou s chlebíkem, popovídali si, umyli zoubky a natěšeni na druhý den usnuli. Ráno nás čekala snídaně formou teplého čajíku, pečiva s výběrem domácí pomazánky či másla a marmelády. Hned po snídani nám začal program, kdy si nás odebrali zkušení střelci ke svým terčům a vyzkoušeli jsme si střelbu na terč s luky a šípy nebo kuší.

Po trefování do terče jsme zabrousili do jedné z hradních místností, kde se nás ujala paní s mandalami. Každý jsme si vytvořili vlastní obrázkovou mandalu, kterou jsme si vysypali barevným pískem dle svých představ. Sice jsme pak všichni lepili a všude byl písek, ale výsledek stál určitě za to. Po mandalách jsme si udělali prohlídku hradu, areálu celého objektu, vyšli schody do vyhlídkové veže a viděli celé okolí hradu Hauenštejn. Také jsme navštívili kostelík nacházející se na kopečku opodál samotného hradu. Mezitím se nám již vařil oběd - guláš s těstovinami, takže hned jak jsme se najedli, dali jsme si chvíli odpoledního klidu na načerpání dalších sil na program fireshow, který pro nás připravila velmi příjemná a pohodová paní s ohněm a různými dalšími rekvizitami. Mohli jsme si vyzkoušet držení talíře v pohybu, kruhy, míče atp., ale hlavně zapálené meče, tyče, koule na řetězu. Všichni odvážní zájemci si vyzkoušeli správné držení a určité techniky, které paní ochotně vysvětlila. Nikomu se nic nestalo, ani neuhořely vlasy, všichni byli velmi šikovní. Po celé akci s ohněm jsme si opekli buřty na ohni s chlebíkem a vydali se hledat poklad hradu Hauenštejn. Po celém areálu byly poschovávány vstupenky do Dinoparku. Ti, kteří lístek nenašli měli další možnost výhry - projít bránou neoblomných strážců hradu tím, že je rozesmějí a nejlepší úspěšní vtipálci si vysloužili taktéž vstupenku. Jelikož začala být opravdu už zima venku, zapadli jsme dovnitř, kde jsme si ještě chvíli povídali a po hygieně jsme se uložili ke spánku. Ráno jsme se sbalili, naložili kufry k Evíkovi do auta, rozloučili se a vyrazili směr vlakové nádraží. Cesta byla náročná, jelikož bylo zrovna deštivo, takže jsme se bahnu a rozbitému terénu nevyhli, ale o to víc jsme nabrali zážitků a navzájem si pomohli se dostat k cíli. Vše jsme stihli, rozdali jsme si svačinky, které jsme spořádali hned u vlaku a vydali se směr domov.

Děti byly po celý víkend velmi šikovné, hodné a ani chladné listopadové počasí nám nezabránilo si program a celou akci prožít na maximum. Díky všem účastníkům a těšíme se na další výlet.. :)

Hoví