CHORVATSKO, ŽIVOGOŠČE 25. 5. 3. 6. 2018

Zobrazení: 1038

Rok utekl jako voda a Rarášci opět vyrazili na své oblíbené místo k moři do Živogošče. Tentokrát nás čekalo krásných deset dní , samozřejmě i s cestou, kterou jsme bravurně zvládli.

 

Po celou dobu pobytu panovala výborná nálada, kterou doprovázelo nádherné slunečné počasí a tak jsme si den co den užívali vodních radovánek – řádili jsme na nafukovacích matracích, někdo se zlepšil v plavání, jiný se naučil potápět a lovit poklady moře.

Dovádění v moři bylo potřeba proložit i několika výlety (nechtěli jsme, aby nám narostly žábry).

Naší první výletní zastávkou bylo letovisko Makarska – tržnice, zmrzlina, hranolky, hřiště, jízda vláčkem ... Odjížděli jsme odsud se spoustou krásných dárečků pro naše nejbližší a v batůžcích nám uvízlo i několik dobrůtek na dodání potřebné energie do následujících dnů.

Během dalšího výletu se z nás stali mořeplavci. Naše kocábka plula na ostrov Hvar do přístavu Sućuraj , který byl první zastávkou našeho výletu. Po výborné zmrzlině naše výprava vyrazila prozkoumat místní zákoutí a vykoupat se v moři. Poobědvali jsme již na moři a pluli dál. Druhou zastávkou byl přístav Blata , kde jsme opět dováděli v moři a skákali z mola. Den se pomalu chýlil ke konci a bylo na čase nabrat vítr do plachet směr pevnina.

Jsme dobrodružné povahy a chyběl nám už jen maličký adrenalinový zážitek a tak bylo hned jasné, co bude poslední výletní zastávkou – sjíždění řeky Cetiny na raftech. Pěkně jsme si to užívali, dozvěděli se spousty zajímavostí o řece a jejím okolí a náramně se unavili pádlováním.

Celý náš pobyt se pomalu blížil ke konci, chyběla už jen třešnička na dortu - stylová diskotéka na pláži, kde jsme předváděli neuvěřitelné taneční kreace a moc se tím bavili. Nakonec nezbývalo nic jiného, než všem poděkovat za krásné dny a rozloučit se...

Tak ahóóój moře a zase za rok !

Katka Ř.