LEDEČ NAD SÁZAVOU 22.6. 24.6.2018

Zobrazení: 972

V pátek jsme po srazu u Potrefené husy nasedli do vlaku a vyjeli směr Ledeč nad Sázavou. Již začátek celé akce byl velmi zapeklitý, jelikož České dráhy opět nezklamaly, a museli jsme se mačkat s ostatními lidmi v jednom vagonku, ale vše jsme zvládli na jedničku.

 

Po příjezdu vlaku do konečné stanice jsme se vydali přes most k tábořišti, kde na nás čekaly chatky a večeře. Po večeři jsme se všichni vybalili, povlíkli postele a seznámili s ostatními účastníky víkendovky. Zahráli si kopanou, honičku po hřišti či zablbli v postavených stanech. Kdo měl zájem, zašel si na přichystané kino ve společenské místnosti. Promítání bylo na velkém plátně, takže o zábavu bylo postaráno. Po řádné sprše jsme se uložili do hajan.

Ráno po snídani nás čekala první koupačka v bazénu, který se nacházel hned u chatek. Kdo chtěl byl v bazénu, kdo nechtěl hrál deskové hry či míčové hry na hřišti. Každý dle své chuti a nálady. Po obědě jsme si dali chvíli odpoledního klidu a vyrazili jsme na slibovaný výlet vláčkem na hrad.

Letos se bohužel nekonaly žádné slavnosti, ale i přesto jsme si užili prohlídku hradu, hradních prostor a celého areálu. Koupili jsme si suvenýry, obešli prohlídku plyšových medvídků či hraček a vše zakončili výhledem na řeku Sázavu, kterou zrovna sjížděli vodáci. Po celé prohlídce jsme se vydali zpět na vlak směr tábořiště.

Sešli jsme se v altánku, kde jsme si opekli buřty, každý jsme dostali svítící náramek a zařvali pár " řvacích "písní pro pobavení. Jelikož nás celý výlet dost zmohl, zapadli jsme večer do postelí. Ráno po snídani jsme si užili ještě koupání v bazénu a začali pomalu balit na cestu domů. Bohužel nám lehce pršelo, ale i tak jsme si užili pobyt v krásném resortu.

Po sbalení všech věcí a vydatném obědu jsme se vydali na vlak směr Praha hlavní nádraží. Cesta utekla a všichni jsme se dopravili v pořádku a se skvělými zážitky ke svým rodičům.

Myslím si, že se akce Ledeč opět velmi povedla a máme zase na co vzpomínat.

Petra K.