Letní integrační tábor "Animované království" 6.8. - 16.8.2017

Zobrazení: 949

Tábor, tábor, tábor. Tak jsme opět po roce vyrazili směr Krkonoše – Benecko za novým dobrodružstvím, a to formou zachraňování pohádek a animovaných filmů. Hned po příjezdu jsme se dozvěděli, co nás čeká a nemine, rozdělili jsme se do týmů, zvolili jeho název a vymysleli pokřik. Týmů jsme měli 5 a všechny názvy stály za to: Borůfky, Příšerky s.r.o, Jelimáni, Prasátka a Brekeke.

 

První pohádkou, která nám otevřela týden plný zábavy, byla pohádka Shrek. Děti se nejdříve vydaly hledat samotného Shreka a po jeho nalezení jsme se vydali zachraňovat Fionu. Pomocí puzzle se děti dozvěděly, kde mají Fionu hledat. Naštěstí ji našli živou a zdravou a odvedli zpět do tábora za Shrekem. Následně nás čekala Doba ledová, kde jsme se na určitou chvíli všichni stali postupně slony, tygry, vačicemi, lenochody a veverkami. Všechny úkoly byly splněny a tím pádem jsme zachránili i lidské mládě, které jsme dovedli zpět k rodičům. Prošli jsme i pohádkou Lví král, kdy jsme si namalovali na obličeje různá zvířata Savany. Každý tým vymyslel jeden záludný úkol, který pak museli ostatní družstva plnit. Nejen ale Lví král si pro nás nachystal záludné úkoly, protože v pohádkách Hledá se Nemo a Hledá se Dory, jsme se přemístili do oceánu a šli po stopách barevných balonků, které ztvárňovaly Nema i Dory a museli jsme vybrat správnou rybu. Vyhrál tým s největším počtem správných rybiček Nemo. Po tom, co jsme našli Nema, jsme začali hledat i Dory. Zúčastnili jsme se vodní olympiády. Čekal nás výlov jiker (kinder vajíček), přetahovaná s chapadly chobotnice, výlov perel, plavba na velrybě, skoky do vody jako delfín, zkoumání hejna sardinek, krabí výdrž pod vodou a samotná plavba. Nakonec jsme si naplnili balonky vodou a házeli jsme je po sobě tak dlouho, dokud nepraskly. A my byli všichni osvěženi od hlavy až k patě. Pátý den jsme se přemístili do zimního období a země princezen a užili si Ledového království, kde jsme zachraňovali Elsu. S každým oddílem se na záchranu Elsy vydal i jeden z hrdinů filmu – Olaf, Sven, Anna a Kristoff. Elsu jsme zachránili a vysvobodili pomocí kouzel, která jsme se po cestě při hledání naučili. Všem se to moc povedlo a dost jsme si zapamatovali.

Mezi těmi všemi pohádkami nás čekal i výlet na nedalekou farmu v Pěnčíně, kde jsme navštívili korálkovnu, viděli výrobu perliček a různých skleněných výrobků, ale také jsme si tam mohli vyrobit něco pro sebe. Mimo jiné jsme zavítali i do muzea, kam nás dovezl vyhlídkový vláček. Viděli jsme zde různé bylinky a koření, poučili se výkladem paní muzejnice a na konci prohlídky jsme mohli ochutnat místní domácí sirup. Po návratu do korálkovny jsme se vyfotili a odjeli zpět do tábořiště. Outdoor v ten den zabrousil na Skalku do tubing parku (projíždění uměle vytvořeného koryta na nafukovacím kruhu) a užívali si sjíždění dráhy. Zvládli jsme i zkoušky a naučili se mnoho nových věcí, jako poznávání kytek a koření, správné obvázání zraněné ruky a nohy a potápění v bazéně. Splnili jsme si i zkoušku odvahy, mlčení či dobrých činů.

To ale ještě nebyl konec. Na dokončení záchrany pohádek jsme ještě museli splnit i 12 úkolů pro Asterixe. Museli jsme zvítězit v běhu s nejrychlejším běžcem olympiády, zdolat Peršana v hodu oštěpem, překonat Germána v kohoutích zápasech, navštívit ostrov rozkoše, odkud jsme se na štěstí dostali v pořádku do loďky před kněžkami, zdolat pohled Irise a rozesmát ho vtipným kouskem a sníst vše od šéfkuchaře Titánů, což dalo zabrat, ale zvládli jsme to a projít doupětem bestie a tak využít svou odvahu. Vše podpořil posilovací nápoj, který jsme vyrobili a vypili. Dále pak jsme šli získat propustky do domu, kde se zatmívá rozum, prošli propast s krokodýly, našli horského kmeta a uhodli jeho hádanku, rozehnali na pláni mrtvé bojovníky a ochočili si zvíře, vyučili ho a vyhráli v aréně Gladiátorů. Všechny

úkoly jsme úspěšně splnili. A tak jsme se vrhli na pohádku Na vlásku, kde jsme vysvobodili princeznu z věže díky výrobě dlouhatánského copu. Přivítali nás i postavičky z Madagaskaru, které nás zaúkolovaly sbíráním zvířátek z této pohádky. Medvídek Pú nás zase zavedl na přírodní stezku plnou úkolů a zajímavých informací, našli jsme mu nádobku s medem a vařečku. Na závěr všeho jsme nakreslili Mickey Mouse pomocí vlastního těla a na poslední stezce Zootropolisem jsme se dopátrali až na samý konec všech pohádek, které jsme díky táboru zachránili a mohli jsme konečně spojit všechny potřebné snímky kamery a tím zvítězit. Rozdělili jsme si filmové odměny a při sledování posledních pohádek v letním kině jsme si užili nádherného ohňostroje.

Během celého tábora nám naštěstí přálo i počasí, takže vše klaplo, jak mělo a užili jsme si maximálně skvělých podmínek a úžasného kolektivu.

Díky všem za krásné prožití prázdnin a příští rok se budeme zase těšit!! :))

Hoví a Evík