Živogošče - Chorvatsko 26.5. - 7.6.2017

Zobrazení: 953

Když se řekne „Rarach a moře“ je jasné, že to bude stejné, jako když se řekne „Chorvatsko a Živogošče“. Pravda, jezdíme tam již pěkně dlouho, ale jezdíme tam rádi a také proto, že se nám tam velmi líbí. Letos jsme se vydali na 12 ti denní pobyt – tedy i s cestami.

Po celou dobu jsme měli fakt pořádné horko, a proto jsme si mohli užívat mořských radovánek den co den a do sytosti. Někdo už uměl plavat, někdo se to tady naučil. Vydováděli jsme se na nafukovacích lehátkách či velkých kruzích. Taky jsme jich několik píchli. Ale to nám nevadilo, pořídili jsme si nové a mohli řádit dál.

 

A abychom se stále jen „neváleli“ na pláži, nebo netrhali další vodní pomůcky, vypravili jsme se celkem na 3 výlety. Bylo to v tom vedru náročné, ale my jsme bezva parta a tak jsme všechno skvěle zvládli. Vydali jsme se do Bosny a Hercegoviny, kde jsme navštívili nádherné vodopády Kravice, vesničku Etno Selo a poutní město Međugorje. Další výlet byl lodní. Tentokráte jsme pluli do města Gradac. Tady jsme si koupili výbornou zmrzlinu a nějaké ty drobnosti na památku. Co letos nejvíce frčelo, byl Spinner (taková točící se a prý uklidňující hračka). Musel si ho koupit snad každý. A kdo si ho nepořídil tady, stihl to v Makarské, což byl náš 3. výlet, který jsme v žádném případě nemohli vynechat.

Jednou večer jsme si také vyšli do restaurace na hranolky a Coca - colu. Bylo to moc fajn a ještě lepší bylo, že jsme po chvíli baštění zahlédli v moři 3 skákající delfíny a jelikož nebyli až tak daleko, tak jsme si tuto podívanou fakt užili. Byla to opravdu nádhera.

Všechno nám to zase velice rychle uteklo a tak nadešel poslední večer. A jak jinak se rozloučit, než pořádnou diskotékou. Jako vloni se konala venku a pěkně blízko u moře.

No a pak už jen zabalit a hurá domů za našimi rodiči a prarodiči (přeci jen se nám už trošičku stýskalo).

My dospěláci děkujeme všem dětem, že s námi jeli a že jsme si to mohli společně užít.

Tak třeba zase za rok AHOOOJ.....

Evík B.