LETNÍ INTEGRAČNÍ TÁBOR ZOO CITY 5. 14. 8. 2018

Zobrazení: 1140

V neděli jsme se vydali směr Krkonoše – Benecko. Po příjezdu jsme se chopili vedoucích, našli si každý svůj pokoj a začali se vybalovat. Ani jsme se nenaděli a čekala nás společná večeře a po ní nástup s přivítáním a následným rozdělením do týmů.

 

První den jsme vytvořili vlajku a pokřik týmu - Savana, Džungle, Tundra, Poušť, Hory a Step a celý den ukončili letním kinem. Následující dny tábora nás čekal program s názvem ZOO_CITY, který měl za úkol nás provést různými kouty země, seznámit se zvířaty, které se v dané lokalitě nacházejí a vytvořit si vlastní město.

První se s námi seznámila Savana. V ní jsme skládali obrázky zeber, sledovali žirafu, jak se sklání na napití a museli jsme ji napodobit. Sestavili jsme z táborových věcí velké stvoření připomínající slona, sbírali jsme různé druhy motýlů, barvili se jako plameňáci a zachraňovali jsme roh nosorožce. Přijel na návštěvu také Sylvestr, který nám ukázal hry a tance z Ghany. Nemluvil moc česky, takže jsme si alespoň zopakovali slovíčka angličtiny.

Jako další se představila Džungle. Ta nám předvedla hru s kolibříky, se kterými jsme sosali nektar, se šamany jsme zachraňovali gorily, sbírali jed pralesniček, svlékali se z kůže jako anakondy a provlékali se pavučinami a nástrahami sklípkana. Večer jsme si užili pravou Jungle-disco v maskách.

Následně jsme zavítali do Tundry. Zde jsme pochodovali jako tučňáci a sbírali ryby, plavali v bazénu jako tuleni, tvořili brčkami pěnu (sníh) pro soby, užili si stezku odvahy s peříčkem, které jsme zabodli do sovy.

Poušť nám nabídla živé Člověče nezlob se , kdy jsme skákali jako klokani, myšlenkovou mapu velbloudů či stavění nor z přírodnin pro surikaty.

Hory si pro nás připravily vlky, se kterými jsme lovili ovečky a trhali z nich vlnu, sbírali jsme zásoby pro zimní spánek medvědů, řešili hádanky a rébusy chytrých lišek.

Jako poslední se předvedla Step, kde jsme hlídali pštrosí vejce, ale zároveň jsme si je navzájem kradli mezi oddíly a nakonec jsme bojovali s bizony.

Po projití těchto destinací a získání všech indicií jsme tak mohli otevřít nové město – ZOO_CITY jeho otevření jsme zakončili  velkolepým ohňostrojem. Během tábora nás čekalo i rozpálení táborového ohně a zpívání písniček u kytary, pohádky a filmy v letním kině, aktivity i deskové hry, malování obrázků a volnočasové aktivity během klidu včetně osvěžujícího koupání v bazénu.

Letos nám opravdu vyšlo počasí, pršelo nám až poslední večer, kdy se alespoň pročistil vzduch. Jinak jsme se také poučili o přírodě a zvířátkách, které s námi žijí na naší planetě.

Vše jsme zvládli bez větších úrazů či nějakých problémů, všichni jsme úžasně spolupracovali jako jeden velký tým a užívali si prázdnin v Krkonoších s kamarády.

Hoví