Ústí nad Labem 31.3. - 2.4.2017

Zobrazení: 953

Krásný slunečný víkend jsme s Rarášky strávili v severních Čechách, a to přímo v jejich srdci, ve městě Ústí nad Labem. Sešli jsme se jak jinak než na hlavním vlakovém nádraží v Praze. Cesta trvala jen něco málo přes hodinu. Další přeprava, již v Ústí, byla trolejbusem až k místu našeho ubytování. Bydleli jsme ve čtvrti Krásné Březno. Po vybalení tašek jsme šli na večeři. Pochutnali jsme si na výborných řízcích a ještě jsme se dojedli domácím koláčem. No a pak na nás čekala animovaná pohádka, u které jsme si sice odpočinuli, ale jelikož už bylo poměrně dost hodin, tak jsme se vydali do pelíšků, abychom měli dostatek sil a energie na sobotní výlety a zážitky.

 

V sobotu po snídani jsme vyjeli lanovkou na vrch Větruše. Byl odtud krásný výhled na celé Ústí. Ale to nám nestačilo a tak jsme šli do zrcadlového bludiště a přírodního labyrintu, pokoupili jsme pár suvenýrů a nakonec zmrzlinku. Lanovkou jsme sjeli zpět do města a trolejbusem se vrátili do ubytovny. K obědu jsme si dali vynikající svíčkovou s knedlíkem. Pak jsme si chvilku odpočinuli v pokojích. Někdo si hrál nebo si šel lehnout a někdo si vybarvoval omalovánky. Po poledním klidu jsme se oblékli a opět vyrazili, tentokrát autobusem, do ZOO. Ústecká ZOO je opravdu velká a pořád do kopce. A jelikož o tomto víkendu zahajovali sezónu, tak o návštěvníky nebyla nouze. Původně jsme si mysleli, že se necháme vyvézt vláčkem, ale vzhledem k počtu lidí ve frontě, jsme to vzdali a statečně jsme celou ZOO prošli pěšky. Alespoň nám žádné zvířátko neuniklo J Po návratu ze ZOO jsme se navečeřeli, dokoukali jsme pohádku z předešlého večera, vysprchovali jsme se a šli do hajan.

V neděli na nás čekala zábava v Pampalánii. Je to takové rodinné centrum, kde se nikdo nemůže nudit. Naši Rarášci se tam opravdu skvěle vyřádili. Jezdili na bobové dráze, v elektrických formulích, proplétali se ve Spider – věži, zaskákali na trampolínách atd. atd. Bylo tam toho opravdu hodně. Samozřejmě si koupili i nějaké to občerstvení. Myslím, že jsme zde strávili skvělé dopoledne plné her a zábavy.

A je tu konec. Po obědě jsme si zabalili věci a hurá na vlak směr Praha. Na nádraží už na děti čekali rodiče a tak jsme se všichni rozprchli do svých domovů. Byl to, jak jinak, suprový víkend J Moc děkujeme všem lidičkám, kteří ho pro nás připravili.

Evík B.