Velikonoční Rarášek 23.-24.3.2024

Zobrazení: 8

V sobotu po příchodu všech dětí jsme se procházkou za doprovodu sluníčka vydali do nedalekého městečka Kopřivnice, kde nás čekala exkurze na Hasičárně. S místními dobrovolnými hasiči jsme si vyzkoušeli držení hadice, stříkání vody na určité místo, zjistili jsme, co se z výbavy jak používá, viděli jsme a zkusili obleky hasičů do vody a do požáru.

V zasedací místnosti jsme si dali svačinu a během toho poslouchali o monitorování a veškerém měření tepla při záchranných akcích. Po exkurzi jsme šli do parku na chvíli slunit a během relaxu jsme vyškrabávali papírové vajíčka. Na oběd jsme se zastavili v restauraci na oběd, kde nás čekal kuřecí plátek s omáčkou a hranolkama. Hned jak nám trochu slehlo z oběda jsme vyrazili směr autobus, který nás převezl do Frenštátu p.R. na exkurzi Zdravotnické záchranné služby. Jirka s Albertem nás provedli po stanici, ukázali nám prostory záchranky a celý záchranný systém, mohli jsme si vyzkoušet měření přes lepící měřící pásky na těle, na figuríně vyzkoušet umělé dýchaní a stlačování hrudníku, zahoukali jsme si a posedali za volant sanitky a celá tato akce byla jak velmi poučná, tak zábavná.

Po svačině jsme se vydali na vlak, který nás odvezl přímo do Štramberka. V Domečku jsme si trochu dáchli, dali si k večeři špagety s boloňskou omáčkou a sýrem a užili si plno zábavy na přípravné stezce se spoustou zajímavých úkolů, které nakonec skončily u zajíčka, který nám dal odměnu. Po stezce jsme si zařídili na diskotéce, dali druhou večeři, umyli zoubky a usínali u pohádky s velikonočním zajíčkem.

V neděli ráno jsme vstali dost brzo, děti nemohly asi dospat, a tak jsme po ranní hygieně a vydatné snídani formou domácích buchet, chlebíků s pomazánkou a kakaa započali s dílnami. Vyrobili jsme si spoustu krásných věcí a dárečků, od přívěšku, přes velikonoční vajíčko, sázení bylinek a osení až k razítkování či vymalovávání velikonočních Raráškových omalovánek. Po svačince jsme se dořádili v tělocvičně a herničce, kde probíhala diskotéka a muzikoterapie za doprovodu hudby a zpěvu.

Celá víkendová akce proběhla v úžasné přátelské náladě a atmosféra nás nabila natolik, že se opět těšíme na další setkání s našimi Rarášky. Velké díky patří rodičům za důvěru, dobrovolným hasičům a záchranářům za zorganizování úžasných exkurzí a Raráškům za veškerý vložený čas, energii a lásku.

Hoví