Vánoční dílny 9.12.2023

Zobrazení: 74

Jako každý rok, tak i letos nás čekaly vánoční dílny plné zajímavých a kreativních stanovišť, den plný zábavy a atrakcí. Po ranním přivítání dětí jsme se pustili do vyrábění v dílničkách.

Mohli jsme si vyrobit svícen z voňavých větviček a sněhových vloček, andělíčka na klíče z perliček, z dřevěného kolečka nazdobit a polepit baňku, ozdobit „perníčka Raráška“ a také udělat třpytivé pískování s vánočními motivy. Mezitím jsme stihli i vánoční svačinku formou domácí pečené buchty různých vánočních tvarů a zdobení.

Tohle vše probíhalo do 11hodin, kdy jsme pak všeho zanechali a přesunuli se do sálu za Klarinetem, která si pro nás připravila hudbu a trsání v rytmu zumby. Sálem se ozývaly zvuky známých českých i cizích písní, na které jsme zvládli bz problémů zatrsat. Po skotačení jsme si dali výborný oběd a doplnili pitný režim a šli odpočívat k filmu Grinch. Odpočinku není dost, lehli jsme si a hezky vegetili.

Po tom, co jsme si odpočinuli, jsme opět začali řádit v sále, a to opičí dráhou a plněním různých úkolů. Nakonec jsme si nastrojili stromeček, pojedli vánočně nazdobenou svačinu (jahody v santovské čapce, spousta ovoce a vánoční buchty) a posedali si hromadně kolem dokola a zpívali vánoční písně – a nejen ty. Při příchodu rodičů jsme si předali dárečky a vyrobené výtvory, popřáli krásné Vánoce a svátky vánoční a loučili se s myšlenkou, že se opět zase v příštím roce uvidíme.

Děkujeme všem rodičům za projevenou důvěru a organizátorům za krásně připravenou akci plnou pohody a vánoční atmosféry. Také DDM Štramberk za prostory a veškerou spolupráci.

Grinch