Maškaráček Rarášek 19.2.2022

Zobrazení: 352

V sobotu jsme se zúčastnili akce pro děti se speciálními potřebami, a nejen pro ně, která se konala v DDM ve Štramberku. Pod vedením týmu z Rarášku, pomocných sil členů z Raracha a DDM jsme připravili dílničky, kde si děti mohly vytvořit škrabošku buď dle předlohy (víla, Spiderman, Batman, Elza) nebo podle svých vlastních představ.

Dále si mohli vytvořit svícínky ze skleniček, které si ozdobili barvičkami a konfetami. Některé děti měly svůj kostým, ale i přesto měly k dispozici milou paní, která se jim po celou dobu akce věnovala a namalovala na obličej dle přání cokoli na co si děti vzpomněly. V tělocvičně byly pro všechny k dispozici aktivity ve stylu překážkové dráhy, házení barevných balonků do barelů, slalom s koníky, interaktivní chodící podložky i molitanové podložky, ze kterých si děti dělaly bunkry a překážky).

Také zde byl připraven minibar formou občerstvení ze sladkých kuliček a drinků z čerstvého ovoce s deštníčky a brčky. Po skončení dílniček jsme se všichni přesunuli do tělocvičny, kde jsme se účastnili tancovačky, dětské písničky se linuly celým DDM, tancovali jsme a rozproudili svá těla v rytmu hudby. Společně jsme využili hudby a trsali jsme o 106. Přibrali jsme si i tzv. padák, pod kterým děti podbíhaly a hrály si, udělali jsme z něj tunel, pod kterým se děti schovávaly a měly z toho obrovskou legraci.

Zapojili se i rodiče, což bylo prima. Hromadně jsme si zatancovali mašinku se stanicemi, kde jsme tleskali, dupali, skákali, tancovali, vykopávali, leželi, seděli, mávali apod. K dispozici po celou dobu akce byl také klubík, kde si chodily děti odpočinout či pohrát s hračkami a sklouznout se na skluzavce či si jen tak posedět.

Celá akce byla ve velmi přátelské atmosféře, děti, vedoucí i rodiče si akci užili a děti odcházely domů nejen s krásnými zážitky, ale také s pamětním listem a ručně vyrobeným papírovým motýlkem či menší dobrotou.

Poděkování patří všem účastníkům akce, DDM Štramberk, členům p.s.Rarášek i spolku Rarach a všem dobrovolníkům, kteří se aktivně podíleli na celé akci.

Členové p.s.Rarášek