Přednáška autismus v praxi 4.3.2022

Zobrazení: 238

V horních prostorách DDM Štramberk – v podkroví probíhala přednáška “Autismus v praxi“. Přednášející byla paní psycholožka Mgr. Klára Matuštíková působící v Brně.

Přednáška provázela posluchače autismem v celém svém pojetí. Nechyběly ani poznatky z praxe. Probíhala tak příjemná konverzace mezi lektorkou a posluchači. Celá atmosféra přednášky byla v komorním duchu, obohacená šálkem kávy či čaje a malou ochutnávkou domácích slaných i sladkých buchet.

Kdežto v dolních prostorách DDM Štramberk bylo pro dětí rodičů pobývajících na přednášce zajištěno hlídání a menší občerstvení.

Pohráli jsme si v klubíku s autíčky a dinosaury, využili jsme skluzavku. V tělocvičně jsme si postavili barikády, běhali za míči či využili padák s míčky. Jezdili sem a tam na vozítkách s kolečky a hlavně zatrsali na fajn dětské hity. Využili jsme i kuchyňku a pomocí matrací, které jsme si nanosili, jsme si vytvořili pod stoly dům a zahráli na bourání a dobývání. Veškerý čas (dohromady cca 3h) jsme využili na maximum a velmi jsme se pobavili.

Klára V.