POHÁDKOVÝ LES 25. 5. 2024

Zobrazení: 29

Letošní ročník Pohádkového lesa byl ve znamení aprílového počasí. Nevyhnul se nám ani déšť, dusno a sluníčko, ani silný vítr, který nám odnášel pomůcky a hlavní stan. Vše jsme ale nakonec zvládli a mohli se těšit z fajn stanovišť obou okruhů.

Žlutý okruh letos nabídl postavy z kreslených i hraných pohádek, a to taťku Šmoulu a Gargamela, Rumcajse s Mankou, Pejska s Kočičkou, Jeníčka s Mařenkou a Ježibabou, Macha a Šebestovou, Loupežníky a v neposlední řadě Krásku a zvíře.

Červený okruh neboli Raráškovy úkoly si připravily 4 stanoviště. Pat a Mat měl za úkol zatloukání hřebíků do připraveného dřeva, Křemílek a Vochomůrka prosili o pomoc s poskládáním pohádek dohromady podle barvy nebo příběhu, Krteček s myškou dávali do kupy ježkovy bodliny a Motýl Emanuel s Makovou panenkou skládali společné puzzle. Tento okruh doprovázela ještě eko výzva, kde si děti mohly vyzkoušet poznávání květin a stromů a v Kamenárce na ně čekala projížďka na oslíkovi, či jen jejich pohlazení a jukanda a foto na ruce s dravci – káně, sovy, jestřábi atp.

Celou akci doprovázel i stánek s pitím a dobrotami jak pro dospělé, tak děti a posezení u ohně s opékáním buřtu.

Děkujeme všem, kteří za námi dorazili a užili si opět okruhy plné zajímavých úkolů.

Hoví