POHÁDKOVÝ LES 22.4.2023

Zobrazení: 153

V sobotu 22.dubna 2023 jsme se s Raráškem a celým Štramberkem zapojili  do akce s názvem Pohádkový les, který se každoročně koná u příležitosti oslav Dne Země.

Tato akce je rozdělena na dva okruhy, žlutý okruh pro starší děti, který má přibližně 2,5km a vede z Kamenárky přes rozhlednu Bílá hora k Vaňovému kameni a zpět.

Žlutý okruh má 8 stanovišť plný pohádkových bytostí a zajímavých úkolů. Tuto trasu provázely pohádkové bytosti jako Pták Ohnivák a skřítek, Křemílek a Vochomůrka, Víla Amálka se zajíčkem, loupežníci, víly, vodník a žabka, pavouk a moucha ze Zlatovlásky a Červená Karkulka s vlkem.

Červený okruh – Raráškovy úkoly, byl rozmístěn na louce u startu a je určen pro děti nejmenší či s handicapem. Samozřejmě se mohly zúčastnit všechny děti, které dorazily. ? Letos jsme obsadili 4 stanoviště.

První stanoviště byla Manka s Rumcajsem, kde měly děti plnit úkol skládání rozpůlených obrázků zvířat a určit správně, co je to za zvířátko. Druhé stanoviště byla Princezna a princ a u nich se plnilo hledání správných dvojic pohádek a pohádkových postaviček. Třetí stanoviště obsadili Jeníček, Mařenka a Ježibaba, zde měly děti za úkol vysvobodit Jeníčka ze spárů zlé Ježibaby a odemknout ho buď klíčem, zámečky nebo správným sestavením kódu. Na posledním stanovišti se uvazoval dlouhý cop pro Lociku, aby se mohla osvobodit z vysoké věže. ?

Celé odpoledne doprovázelo krásné slunečné počasí, mohli jsme si opéct buřty, dát cukrovou vatu, popcorn či točené nápoje. Příjemná atmosféra a skvělá nálada účastníků letos opět nechyběla. Celkový počet zapsaných dětí na trase byl 624 a výrazně tím navýšil počet účastníků z minulého roku.

Všem účastníkům a členům Raráška děkujeme za účast.

Hoví