Pohádková ulička Dny města Štramberk 16.9.2023

Zobrazení: 70

Letošní pohádková ulička nás zavedla do říše Sněhurky a 7 trpaslíků. Zlá královna začarovala Sněhurku, a tak jsme se ji vydali zachránit. Na trase nás čekalo 5 stanovišť. Hned na startu děti přivítal trpaslík Šmudla, rozdal kartičky na plnění úkolů a poslal na trasu.

První stanoviště obsadila královna, u které měli za úkol posbírat a navléct korále, které se jí rozsypaly.

U druhého stanoviště na děti čekali trpaslíci Prófa a Dřímal, kteří měli krabici se zvířátky a děti lovily správné zvíře, bez toho aniž by se do krabice podívali.

U třetího stanoviště trpaslíci Kejchal a Brumla prosili o pomoc - na lopatku nabrat zlaté kameny a poodnášet do kyblíku.

Čtvrté stanoviště obsadili trpaslíci Štístko a Stydlín. Zde měly děti řešit hádanky a přijít na kouzelné slovo k vysvobození Sněhurky.

V její blízkosti však čekala zlá čarodějnice, která jim přístup na Trúbu k jejímu loži velmi ztížila. Poslední část bylo vyřknout správné heslo, pohladit Sněhurku a probrat ji zase k životu. Všichni účastníci byli velmi stateční a svou šikovností všechny úkoly zvládli. V cíli pak od Šmudly dostali pohádkový glejt a sladkou odměnu.

Děkujeme městu a DDM Štramberk za spolupráci, účastníkům akce za nasazení při záchraně Sněhurky a všem Raráškům, kteří se do akce zapojili.

Šmudla