Maškarní srdíčkový rej 10. 11. 2. 2024

Zobrazení: 25

Den se se dnem opět sešel a měli jsme tu další víkendovou akci Raráška. Docela řádila nemocnost, ale my, co jsme se tomu vyhnuli, jsme se sešli v sobotu, hodili věci do svých skříněk a vyrazili vstříc zážitkům.

Dopoledne nás čekala exkurze s velmi příjemným, ukecaným a hlavně vtipným majitelem, panem Hezkým, který se věnuje práci v místní pekárně štramberských uší. Ukázal nám techniku výroby uší, řekli jsme si celou historii, viděli stroj válet těsto, zkoušeli pár vědomostních kvízů a nakonec jsme i vyzkoušeli pravé nefalšované štramberské ucho přímo vytažené z pece. Zbyl nám nějaký ten čas do oběda, tak jsme se vydali ještě na nedaleké hřiště. Po obědě jsme si dáchli u filmu a se svačinou v ruce jsme vyrazili směr náměstí, kde nás čekala návštěva Minizoo. Viděli jsme spoustu ještěrek, velkých i malých hadů – jednoho jsme si mohli dát i za krk, ryb, želv, chameleonů, pavouků, kobylek a různých dalších krásných živočichů, zodpověděli na různé otázky a ti odvážnější jsme měli možnost vidět krmení hadů. Počasí nám vyšlo, takže krásnou procházkou jsme se vrátili zpět na domeček, kde jsme si dali druhou svačinku a začali se chystat na maškarní rej. Proběhla diskotéka plná balonků, promenáda v maskách, soutěže týmů i jednotlivců, zaskotačili s vedoucími a řádili o 106 do večeře. Po večeři jsme sfoukli hygienu, převlíkli do pyžamek a usínali při filmu.

Hned ráno jsme si dali po veškeré hygieně snídani a vrhli se na srdíčkové dílny. Měli jsme možnost vyrobit si náramek pro sebe a maminky, udělat průsvitné srdíčko z barevných papírů, karnevalovou masku, nechat dát tetování na ruce a v neposlední řadě při hudbě udělat malování na obličej dle vlastního výběru. Uteklo to tak strašně rychle, že jsme se ani nenadáli a byl konec.

Děkujeme moc za příjemný víkend nejen dětem a vedoucím Raráška, ale i vedoucím z Raracha, kteří za námi opět dorazili. Děkujeme taktéž spolupráci s Pekárnou u Hezounů a majiteli Minizoo. A velké díky Vám rodičům za důvěru, kterou v nás máte. J Pevně věříme, že to byl opět další povedený víkend a budeme se těšit na další.

Srdcová dáma