VÍKENDOVÝ POBYT V ČESKÉM ŠVÝCARSKU 24.2. 26.2.2023

Zobrazení: 109

Letošní rok jsme zahájili první víkendovou akcí, kterou jsme naplánovali v Českém Švýcarsku, konkrétně ve Starých Křečanech, které leží téměř ve Šluknovském výběžku. Hlavním důvodem víkendového pobytu bylo vyhnání Morany – tedy vyhnat zimu. ?

V pátek jsme se sešli u školy, kam pro nás přijel autobus. Vyrazili jsme hned, jakmile jsme naložili věci a pěkně se usadili.  Když jsme asi v půl sedmé dorazili na místo, čekalo nás ubytování v krásně vyhřáté chalupě.  Po vybalení jsme se pořádně nadlábli večeří, podívali se na motivační pohádku a alou do pelechu. ?

Ráno, po bohaté snídani, jsme začali z různých materiálů vyrábět napodobeninu samotné Morany, která se všem neskutečně povedla. Někdo si pak ještě vybarvil omalovánky na téma Masopust či karneval, nebo si nakreslil Moranu na papír. Vše jsme si pak ještě zarámovali. Přitom jsme si povídali o  Masopustu a průvodu, na který jsme se chystali po obědě. Ještě před ním jsme dali dohromady chybějící kostýmy a masky.

Po výborné svíčkové jsme se na chvíli natáhli do postýlek a trochu jsme si i schrupli. Když   jsme si odpočinuli,  začali jsme se chystat na masopustní průvod, s cílem hodit Moranu do rybníku. Převlékli jsme se do kostýmů, nasadili masky a vyrazili. Počasí nám tedy zrovna moc nepřálo, protože od doby, kdy se za námi v pátek zavřely dveře do chaty, začalo sněžit a sněžilo a sněžilo. Během průvodu ovšem padalo snad všechno. ? Když jsme dorazili k rybníku, sama Morana do něj hodila svou podobiznu a my jsme společně zakřičeli, aby zima táhla pryč. Během průvodu nám hrála tradiční masopustní hudba, která tomu celému dodala kouzlo. Všichni si prozpěvovali, poskakovali a nenechali se odradit nepříznivým počasím. Po úspěšném návratu na chatu jsme se zahřáli teplým čajem a buchtou a šli zhlédnout film.

Po večeři jsme si nechali jídlo trochu slehnout a pak hurááá na diskotéku. Tentokrát jsme si užili Just Dance a řádili tak, až se houpala podlaha. ? Po vyřádění jsme naběhli do sprch a po náročném dni celkem rychle usnuli.

V neděli ráno jsme kvůli počasí museli změnit program a místo návštěvy rozhledny Dymník, jsme zvolili relax a odpočinek u společenských her. Pak už jsme si jen sbalili  a po obědě jsme se vydali k domovům….

Děkujeme, všem zúčastněným dětem, personálu penzionu, řidiči autobusu  panu Veselému a především všem dospělým Rarachům.

Budeme se těšit na další setkání v dubnu.

Tým Rarach