Rarach vítá jaro 12.4. - 16.4.2024

Zobrazení: 13

V pátek 12.4. jsme se jako již tradičně sešli před Základní školou na Jarově. Po bleskurychlém nalodění do autobusu jsme se vyrazili plni očekávání směr Třeboň. Náš svižný start byl ovšem hned zpočátku zaříznut ucpanými silnicemi.

Doba, kterou jsme strávili na cestě se zdála být opravdu nekonečná, a to i přes „čůrací“ pauzy.  Nicméně když jsme konečně stanuli před naším ubytováním bylo jasné, že to stálo za to. Hned jsme se dali do vybalování, abychom co nejdřív mohli vyběhnout na hřiště před penzionem. Vedoucí se mezitím pustili do přípravy lahodných a křupavých toustů se šunko, sýrem a kečupem, které jsme zpucovali nevídanou rychlostí. Pak už na nás čekalo jen večerní kino a po filmu Trollové jsme se odebrali k zaslouženému spánku.

V sobotu jsme se probudili do krásného slunného dne. Po vydatné snídani jsme bez většího zdržování rovnou začali s oblíbenými dílnami, tentokrát s jarní tématikou. Na výběr bylo hned několik aktivit – malování ptáčka v kleci a zvonkohry, sestavení ptačí budky, výroba náhrdelníku, čtecí koutek a kreslení komiksů. Když všichni dotvořili, vydali jsme se příjemnou procházkou podél potoka nesoucí zajímavý název Zlatá stoka do nedaleké restaurace DaMartie.

Posilněni obědem (těstoviny s domácí rajčatovou omáčkou a parmazánovými lupínky) jsme se vrhli za dalším dobrodružstvím. Program byl nabitý.  Nejprve nás čekala prohlídka místních sádek, poté plnění zapeklitých úkolů na „ptačí stezce“. Když jsme se příjemně unavení vrátili do základního tábora dostalo se nám zaslouženého odpočinku, který jsme opět většinově strávili venku před penzionem. Když se zahradou začala nést neodolatelná vůně grilovaného masa a buřtíků pochopili jsme, že je čas večeře! Jídlo připravené vedoucími bylo opět tak výborné, že jsme vše vyzobali do posledního drobečku.

Nebyla by to samozřejmě pořádná rarašácká akce, kdyby chyběl tanec. Krátce po večeři jsme se tedy vrhli do víru našich oblíbených songů a nebýt večerky, tančili bychom jistě až do rána.

V neděli jsme posnídali, vše sbalili s procházkou skrz centrum města (s vítaným občerstvením) jsme se šli podívat na nedaleký zámek Třeboň. Pak už zbývalo jen znovu poobědvat v restauraci DaMartie (svíčková s karlovarským knedlíkem) vrátit se do našeho ubytování a vyrazit smět Praha. Tentokrát cesta proběhla bez průtahů a příjemně naladěni a plni zážitků jsme se co nevidět mohli přivítat s rodinnými příslušníky před školou na Jarově.

Všem děkujeme za aktivní účast a těšíme se na příště.

Katka U.