LETNÍ INTEGRAČNÍ TÁBOR "BEZ PRÁCE NEJSOU.. " 30.7.-8.8.2023

Zobrazení: 84

Na konci první poloviny prázdnin jsme se vydali na druhý letošní tábor na téma „ Bez práce nejsou koláče „.

Po příjezdu nás uvítal ředitel Úřadu práce s rekvalifikačními trenéry a seznámil nás s profesemi, které se budeme snažit pod vedením zkušených profesionálů naučit. 😊

V pondělí ráno nás čekala profese mlynáře s cílem uhnět těsto. Naším úkolem bylo sehnat klasy s obilím a následně zrna rozemlet na mouku. I přesto, že jsme byli pod vedením zkušeného mlynáře tak se nám moc nedařilo. Mlynář nás obdaroval moukou, kterou jsme mohli použít na přípravu těsta a zbývalo nám sehnat vejce. Mlynář nás zavedl k místnímu farmáři u kterého jsme měli za úkol zajistit vejce. Farmář nás obdaroval vejci za pomoc s kydáním hnoje. 😊 Po vydatném obědě a poledním klidu jsme si vyzkoušeli role sportovců. Mohli jsme si vyzkoušet lukostřelbu, střelbu ze vzduchovky, zahrát si petangue, zaběhat štafetu a zahrát florbal. Večer jsme zakončily diskotékou pod širým nebem. 😊

Následující den nás přivítalo nevlídné počasí a tak jsme se museli plnit profesi zahradníka ve vnitřních prostorách. Naším úkolem bylo naplnit košík zeleninou či ovocem vytvořeným pomocí čtvrtek a  krepového papíru.

Po obědě jsme napsali pohledy našim blízkým a vydali se plnit úkoly, které nám zadala pradlena. Naším úkolem bylo správně vyprat, vymáchat, vyždímat a pověsit prádlo na šňůru. Po večeři následovalo letní kino.

Ve středu dopoledne nás čekala zkouška profese zedníka. Čekala nás čtyři stanoviště s jednotlivými mistry, kteří nám ukázali jak správně transportovat materiál na kolečku, rovnat kamení na zídku, přesívat správně písek a poznávat správné zednické nářadí.

V odpoledních hodinách nás čekal úklid úřadu práce, který byl zamořen šváby. Museli jsme všechny šváby pochytat a vyhubit. Dílo se nám dařilo a za chvilku byl celý úřad práce vyčištěn od švábů 😊.

Po svačině jsme absolvovali kurz na barmana pod vedením dvou zkušených barmanů, kteří nás naučili chystat míchané nápoje a naučili nás jak správně obsluhovat hosty. Po večeři následovalo pro nepřízeň počasí letní kino.

Počasí se nám ve čtvrtek umoudřilo a následovala ukázka Policie ČR Libereckého kraje. Mohli jsme si vyzkoušet policejní vybavení, posadit se do policejního auta a policisté nám ukázali i policejní zásah.

Po obědě jsme se účastnili zásahu integrovaných složek při řešení dopravní nehody. Všichni jsme se aktivně podíleli na ošetřování zraněných. U celé akce nám asistovala jednotka dobrovolných hasičů, která nám na závěr umožnila stříkat z hasičských hadic.

Při řešení dopravní nehody se zjistilo, že byl vykraden náš trezor s úsporami a vyšetřování se ujala jednotka místních policistů. Díky policejnímu vyšetřování byl pachatel usvědčen a naše úspory byly zachráněny 😊.

Večer nás čekala diskotéka po které nás navštívil astronaut, který nám předal darovací certifikáty k vlastnictví hvězd na obloze, které již nesou názvy Rarášek a Rarach. Hvězdy jsme mohli na obloze spatřit a můžeme se na ně každý večer před spaním dívat.

Další den ráno nás čekalo rozdělení na dvě poloviny, kdy se první jala třídit odpadky dle určení. Druhá měla za úkol míchat drinky pro dvojici porotců. Po hodině práce jsme se všichni prostřídali.

Po poledním klidu nás čekalo malování portrétu ředitele úřadu práce částmi našich těl. Byla to pro nás velká výzva, kterou jsme zvládli s bravurou. Hned po svačině jsme se šli fotit po oddílech. Po večeři následovala soutěž … Úřad práce hledá pěveckou SUPERHVĚZDU.

Po večeru plném zpěvu jsme pogratulovali vítězi a poté šli ihned spát.

V sobotu ráno nás přivítalo deštivé počasí, tak jsme byli nuceni zůstat uvnitř. Každý dostal za úkol namalovat obrázek dle vlastní fantazie. Dílo se nám velmi vydařilo a podařilo se vybrat spousty pěkných výtvorů. Po odpolední pauze následovalo kino.

Večer jsme si všichni zatančili na diskotéce.

I následující den bylo nevlídné počasí a tak jsme si vyzkoušeli profesi sochaře. Naším úkolem bylo vytvořit bustu dle vlastní fantazie ze sochařské hlíny. Všechny busty byly velmi originální a velmi se povedly. Po odpoledním klidu nás čekala profese učitele. Po oddílech jsme navštěvovali předměty jako ve škole a za naše znalosti dostávali známky. Večer byla diskotéka, kdy nás přijel navštívit profesionální DJ z Prahy a udělal nám pořádnou večerní pařbu.

Poslední den pobytu se dopoledne počasí trošku umoudřilo a tak jsme se vydali k vranám navštívit prodavače. Cestou jsme museli plnit úkoly, abychom zjistili co je naším úkolem. U prodavače jsme nakoupili potřebné suroviny a vydali se na cestu zpátky. V táboře na nás čekal místní kuchař, který nám vysvětlil jak správně uvařit špagety z námi dodaných surovin. Všichni jsme při přípravě pomáhali a na jídle si pak pochutnali.

Odpoledne nám ředitel Úřadu práce oznámil, že jsme všichni prošli řádnou rekvalifikací a za naší snahu nám rozdal odměny.

Večer jsme vše zakončili na závěrečné diskotéce.

V úterý ráno nás čekalo dobalení věcí a odjezd k rodičům. I přes nepříznivé počasí během pobytu jsme si tábor užili.

Děkujeme rodičům za svěření svých ratolestí, sponzorům za dárky, dětem za dobrou náladu a nadšení a velké díky dospělákům za péči a nasazení.

Rarach a Rarášek