ARMY VÍKEND DEŠTNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH 20. 22. 10. 2023

Zobrazení: 93

 

V pátek po obědě jsme vyrazili na poslední víkendovku v tomhle roce, a to na ARMY Víkend do Orlických hor. Cesta uběhla poměrně rychle a před 18. hodinou jsme už vystupovali u Horské chaty START v Deštné. Hned jsme se ubytovali a dali si večeři. Po ní jsme zhlédly film Copak je to za vojáka a šli jsme odpočívat, abychom sobotní nároční výcvik bez problému zvládli.

V sobotu ráno nás přivítalo krásné slunečné počasí. Před obědem jsme se ještě zabavili dílnami, kde jsme si vyrobili a vymalovali kopec hraček s vojenskou tematikou, jako například parašutisty, tanky a průzkumníky.  

Po oběde a poledním klidu nás už čekal na nástupu hlavní generál a jeho důstojníci. Generál nás přivítal a rozdělil rekruty do týmu k jednotlivým důstojníkům. Pak nám už nic nebránilo, abychom se vydali podél Kačenčiny pohádkové stezky na vycházku. V rámci vycházky nás čekalo mnoho stanovišť, které prověřili nejen naše fyzické zdatnosti, ale i orientační smysly a logické uvažování. Jako první stanoviště nás čekala hned u chaty horolezecká stěna. Následně jsme v první půlce trasy lesem procvičili svá těla vykonáváním dřepů a sedů-lehů, a také hodem granátu jak do dálky, tak na cíl.

Ve druhé polovině trasy jsme už opustili les a čekala nás trasa podél polí a pastvin. První zastávka byla u kostele sv. Matouše, kde jsme pomocí našeho orientačního smyslu dokázali přiřadit objekty jako kostel, hřbitov, socha, přístřešek, kaple a chalupa k bodům na slepé mapě. Se zapadajícím sluncem v zádech a krásnými výhledy před námi, jsme se pak vydali zpátky dolu kopcem na naši základnu. Cestou nás čekala ještě dvě stanoviště, a to tréning zručnosti, kde jsme museli přivázat důstojníka lanem ke stromu a tréning kondice, kde nás čekal slalomový běh ve stylu „plná polní“ 😊 V cíli pak ještě ty nejodvážnější čekala střelba ze vzduchovky.

Po výcviku jsme se navečeřeli a zregenerovali unavené tělo v sauně a úspěšní výcvik našich vojínu oslavily společnou diskotékou.

V neděli nám už počasí moc nepřálo, a tak jsme si po snídani pustili pohádku, sbalili se, naobědvali se a vydali se na naši poslední zastávku před odchodem zpátky do Prahy – Dělostřelecká tvrz Skutina. Po napínavé cestě mlhou a prašnými cestami, když už jsme ani nedoufali, se před námi přece jen Skutina objevila. Tam už na nás čekali průvodci, kteří nás vzali do vnitř bunkru. V rámci prohlídky jsme se mohli dozvědět, jak tvrz fungovala, když byla součástí obraného systému Československa. Taky jsme viděli, jak se vojáci oblékali, kde mezi službami přespávali a jaké zbraně byli ve tvrzi přichystané v případě útoku.

Po prohlídce jsme naskákali do autobusu a vydali se rovnou domů.

Všem účastníkům a členům Rarachu děkujeme za účast.

Moc děkujeme personálu Horské chaty START za jejich služby a vstřícnost a průvodcům dělostřelecké tvrze Skutina. Velké díky patří i panu J. Veselému, který nás vždy bezpečně a v pořádku doveze na místo a zpět domů. A v neposlední řade děkujeme Vám rodičům za důvěru a svěření svých ratolestí.

Těšíme se na další víkendové pobyty i další rok!

Major Repoň