ZVÍŘÁTKOVÝ VÍKEND NA SEČI 23.9. 25.9.2022

Zobrazení: 118

Uběhl měsíc od posledního turnusu tábora a my už jsme se sešli na víkendovce, kterou jsme uskutečnili v Kempu Seč. Celý víkend jsme pojali jako oslavu Světového dne zvířat, který se slaví 4. října.

V pátek jsme se sešli v 15.00 hodin u školy na Jarově, kam pro nás přijel autobus. Cesta utekla celkem rychle. V kempu už na nás čekala nejen skvělá večeře, ale i ubytování v nových srubech, kde bylo krásně uklizeno. V každém srubu bylo sociální zařízení, a to jsme ocenili nejvíce. Vybalili jsme si a hurá za zábavou. Sešli jsme se ve společenské místnosti, kde jsme si řekli pár organizačních věcí a vzájemně se představili s novými účastníky, kteří s námi jeli poprvé. Seznámili jsme se s programem na celý víkend a vrhli se na zvířecí pohádku „Zpívej 2“. Po filmu jsme ulehli do postýlek celí natěšení na sobotní program.

V sobotu ráno, hned po snídani, jsme se vrhli na výrobu zvířecích kalendářů na rok 2023. Do předpřipravených stránek jsme lepili vystříhaná zvířata a dopisovali si do jednotlivých měsíců číslice. To Vám byla zábava. :-) U toho jsme poslouchali zvířecí pohádky a mlsali u toho gumová zvířátka. Než jsme se nadáli, byl tu oběd, který nám moc chutnal. Po obědě jsme si na hodinku oddechli a po odpočinku jsme vyrazili na zvířecí stezku. Ta vedla od srubů až po Sečskou přehradu. Cestou jsme sbírali nejen čokoládové tygry, ale hledali jsme i velké, mluvící tygry. Když jsme takového tygra našli, řekl nám, jak se máme pohybovat dál. A proto, že jsme byli na zvířecím víkendu, nešlo to jinak, než se pohybovat zvířecími kroky, skoky, lety…. Chodili a běhali jsme jako pejsci, sloni, slepice, mravenci, kachny, žirafy, koně, dokonce jsme i létali jako motýli :-) Byla to velká zábava a všichni jsme se moc nasmáli. :-) Bohužel jsme se k přehradě nedostali, protože se opravovala… Ale byli jsme tak blizoučko... Při zpáteční cestě jsme zpívali a užívali si krásného počasí, které nám opravdu vyšlo. Po návratu do kempu jsme posvačili a začali si vyrábět zvířecí škrabošky na večerní zvířecí diskotéku. Vyšlo nám to akorát k večeři. Po ní jsme se šli připravit a hned vyrazili trsat v maskách. Na diskotéce na nás čekali vedoucí, kteří se též převlékli za zvířata. Tančili jsme na mnoho písniček, nejen na ty o zvířátkách, ale tentokrát jsme si zkusili i Just Dance, kdy jsme měli možnost tančit podle předlohy přes dataprojektor, a to stálo za to :-). Po namáhavém dni jsme se umyli a téměř ihned usnuli.

V neděli ráno jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna vyrazila na delší procházku, prozkoumat druhou stranu kempu. Došli až na písečnou pláž, kde si trochu pohráli a cestou zpět se vrátili se zpěvem jako mašinka : ) Druhá skupinka zůstala v kempu. Řešili jsme různé zvířecí rébusy a relaxovali u zvířecích omalovánek. Pak už jsme jen rychle dobalili, došli jsme si na vynikající oběd a hurá k autobusu. Cesta do Prahy velmi rychle utekla a přijeli jsme na čas.

Všichni jsme si víkend užili, seznámili se se spoustu nových zvířat a společně oslavili tento významný den. Za odměnu jsme si odvezli nejen kalendář, diplom „Chraň přírodu“ a nějakou tu sladkost, ale především opět plno nových zážitků :-)

Děkujeme všem za účast, všem dospělákům za jejich nasazení a hlavně celému personálu Kempu Seč za skvělou péči, ochotu, vstřícnost a naprosto luxusní stravování. Budeme se těšit na příště.

Hlavas