VELIKONOČNÍ VÍKEND MÁCHOVO JEZERO 1.4. 3.4.2022

Zobrazení: 258

V pátek na Apríla jsme se sešli před školou na Jarově a ve tři hodiny odpoledne vyrazili směr Doksy. Cesta se nám trochu protáhla, díky ucpané Praze, ale i tak jsme do cíle dorazili celkem ve slušnou hodinu a ještě za světla.

Po příjezdu nás čekalo klasické ubytování a vybalení věcí. Potom jsme vyrazili na večeři a po ní začali s večerním programem. Po nachystání všech pomůcek jsme se s velkou chutí pustili do velikonočních dílen……barvili vajíčka, dotvářeli jsme si již předem vypěstované osení, za které děkujeme Katce D. a hlavně jsme si nejvíc dali záležet na tvoření velikonočních přáníček ve tvaru vajíček, slepiček a všeho možného. To nás zaujalo nejvíce. Potom už šupky dupky do pelíšku s těšením se na sobotní program.

V sobotu ráno, když jsme se zasytili vydatnou snídani, za námi přišel velikonoční zajíček s proutěnými košíčky a poprosil nás, abychom našli jeho druhého zajíčka, který se ztratil. Zajíček nám prozradil, že při hledání nám pomohou velikonoční vajíčka, která nám ukážou ten správný směr kudy jít. Hned jsme se teple oblékli, protože nám vyšlo opravdu aprílové počasí a vyrazili. Kousek za hotelem začal úplný „vajíčkový ráj“, ani jsme nestíhali sbírat, kolik vajíček tam bylo. Byla nejen barevná, polystyrenová, ale také čokoládová. Samým sbíráním, jsme si ani nevšimli, jak daleko jsme ušli a najednou jsme byli u jezera – Máchova jezera. Přešli jsme most a v lese už první z nás volal…heléééé zajíček….. A tak se zajíčci šťastně setkali. My jsme byli také spokojeni a ještě jsme se vraceli s plnými košíky vajíček. Poté jsme vyrazili krátkou procházkou zpět na hotel.

Po návratu nás čekal oběd a po něm krátký polední klid, protože poté nás čekal další program. Po odpočinku jsme hned vyšlápli do muzea Čtyřlístku, kde na nás čekal nabitý program. Nejen, že jsme se podrobně seznámili se všemi postavami Čtyřlístku, ale luštili jsme křížovky, vykreslovali omalovánky a také si někteří i zaboxovali do boxovacího pytle. Po skončení jsme vzali útokem obchůdek se suvenýry, vyfotili jsme se a rychle se vrátili zpět do hotelu. Cestou jsme ještě stihli fotku u rodného domu K. H. Máchy a připomněli si i jeho nejznámější díla. Po večeři jsme na nic nečekali a hned se vrhli na diskotéku a oslavu narozenin, byli s námi 3 oslavenci, takže „mejdlo“ bylo divoké. Pařili jsme přes tři hodiny, pili šampaňské a snědli čtyři dorty. Unaveni jsme padli do postýlek s těšením na nedělní plavbu lodí.

V neděli ráno jsme po snídani hned vyrazili do přístaviště a nalodili se na loď, která s námi obeplula celé Máchovo jezero a my měli možnost ho vidět v celé jeho kráse. Po plavbě nás čekal už jen oběd, zabalení a hurááá domů.

Všem účastníkům děkujeme za účast, dospělým za odvedenou práci a personálu hotelu, že se o nás hezky staral. Těšíme se na další akci.

Hlavas