VÍKENDOVÝ POBYT LOMNICE NAD POPELKOU 11. - 13.2.2022

Zobrazení: 275

V pátek 11.2. jsme se plní očekávání sešli před Základní školou Jarov. Poté co se všichni nasoukali do autobusu, jsme konečně vyrazili vstříc valentýnskému víkendu. Cesta nám příjemně ubíhala a zhruba po 2 hodinkách jsme dorazili do Hotelu Vyhlídka v Lomnici nad Popelkou.

Když jsme se ubytovali v prostorných světlých pokojích a vybalili si vše potřebné, mohli jsme se přesunout do jídelny a vychutnat si vydanou večeři. Po jídle jsme si vytvořili valentýnské přání. Na výběr jsme měli hned z několika typů a každý si vyrobil to, které se mu zamlouvalo nejvíce. Někteří byli natolik výkonní, že si stihli přáníček vyrobit hned několik. Následně jsme zhlédli film Velká šestka a uložili se ke spánku.

V sobotu jsme se probudili do slunného rána. Po snídani (formou švédského stolu) jsme se s nadšením pustili do výroby (jak jinak než valentýnského ) rámečku na fotky. Po chutném obědě a poledním klidu jsme se vydali po stopách sv. Valentýna – stopovali jsme malá červená srdíčka. Cesta lesem byla více než dobrodružná a prověřila nejen naši fyzickou zdatnost. Nicméně ani sníh ani chlad ani drobné kopečky nás nemohli odradit od cesty k Allainově věži. Tušení, že z věže bude krásný výhled se těm, kteří se odhodlali po točitých schodek vystoupat až na její vrchol, potvrdilo. Výhled na okolní krajinu byl opravdu krásný.

Po památeční fotce jsme se vydali na cestu zpět. Na té nás v chodu držela myšlenka na teplou večeři a večerní diskotéku. Pan kuchař nás po návratu z výletu příjemně překvapil teplým čajem adomácí švestkovou bublaninou, kterou jsme zpucovali do posledního drobečku. Po krátkém odpočinku jsme se navečeřeli a pak už jsme se konečně mohli vrhnout do víru tance. V rytmu osvědčených hitů jsme hýřili až do pozdních večerních hodin (22:00).

V neděli jsme posnídali, sbalili si své kufry a před závěrečným obědem jsme se vyškrábali po 134 schodech na rozhlednu u našeho hotelu. Také jsme si stihli zařádit ve sněhu a rozpoutat pořádnou koulovačku. Po obědě, který jsme se po sportovním výkonu slupli jako malinu, už se zbývalo jen rozloučit s milou obsluhou a vydat se na cestu do Prahy. Ta proběhla poklidně a než jsme se nadáli autobus už parkoval u školy.

Příjemně unaveni a plni zážitků jsme se přivítali s našimi nejdražšími a rozešli se domů.

Všem děkujeme za aktivní účast a příjemnou společnost. Těšíme se na příští setkání.

Katka U.