STRAŠIDELNÝ VÍKEND V LÁZNÍCH LIBVERDA 4.11. - 6.11.2022

Zobrazení: 114

V pátek jsme se za deštivého odpoledne sešli u školy a po 15 hodině vyrazili na cestu. Ta se nám tentokrát protáhla kvůli nehodě asi na 4 hodiny, ale i přesto jsme dorazili v pořádku a hlavně pořádně vyhladovělí. Po příjezdu jsme se hned ubytovali, navečeřeli a pustili strašidelnou pohádku COCO. Únava si vyžádala svoje a po pohádce jsme téměř všichni okamžitě usnuli.

Hned ráno, po vynikající a vydatné snídani, jsme se pustili do dílniček, kde jsme si vyrobili nejen zajímavé přáníčko, ale také svítící lampión ve tvaru dýně a také pavouka z lízátka. ? Během dílniček jsme poslouchali strašidelné písničky. Atmosféra byla úžasná. Dospěláci celou jídelnu strašidelně vyzdobili, k tomu hrála děsivá hudba a tvoření šlo samo. ? Po dílnách jsme si ještě trochu zahráli na různé hudební nástroje, které nám přivezla Pincezna, k tomu Míša ukulele a Jenda svou kytaru. Za doprovodu všech možných nástrojů jsme i zpívali… asi si dovedete představit, jaký to byl randál. ? Po vyčerpávajícím dopoledni jsme se naobědvali, trochu odpočinuli, aby nám slehlo a hurá na výlet.

Vyrazili jsme do místního Chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnici, kam jsme došli samozřejmě hezky pěšky. Cestou jsme prošli nejen krásnou lázeňskou kolonádou Libverda, ale i moc pěkným parkem, který hrál všemi barvami podzimu. Když jsme dorazili k chrámu, tak kdo chtěl, mohl si jít dovnitř zapálit svíčku. Připomněli jsme si svátek mrtvých – Dušičky, které se u nás uctívají 2.  listopadu. K našemu štěstí byla kousek od chrámu i cukrárna, která byla plná neskutečných sladkostí. Vzali jsme ji útokem a nakoupili především lázeňské oplatky, magnetky, pohlednice. ? Cesta zpět nám utekla velmi rychle. Sotva jsme došli zpátky do penzionu, celé Lázně Libverda byly pod rouškou tmy. To nás ale vůbec nezastavilo a po jednom jsme se postupně začali vydávat na stezku odvahy. Jen s lucerničkou jsme museli dojít pro kosti mrtvého poustevníka, který má kousek od Lázní pomník. Všichni stezku hrdinsky zvládli a úspěšně nanosili celou kostru, kterou jsme pak společně složili.

Po večeři jsme se převlékli do strašidelných kostýmů a hurá na diskotéku, kterou tak zbožňujeme. Tančili jsme dlouho a tak pak už jen rychle umýt a do pelíšků.

V neděli ráno jsme si po snídani užívali zpěvu přes karaoke, protože venku bylo opravdu velmi chladno. Zpíval každý, kdo měl chuť a náladu. Potom už nás čekalo jen pobalit věci a jít na oběd. Autobus na nás už čekal a tak jsme se rozloučili a vyrazili zpět domů s plno novými zážitky.

Děkujeme, všem zúčastněným dětem, personálu penzionu a především všem dospělým Rarachům, a budeme se těšit na další setkání.

Hlavas