Letní integrační tábor " Madagascar " 15.8.-22.8.22

Zobrazení: 296

Po týdenním odpočinku jsme se znovu všichni setkali na posledním, třetím turnusu letního tábora s názvem „Madagaskar“. Turnus se opět konal na našem oblíbeném místě, na Benecku. Náš areál jsme tentokrát zaplnili různorodými zvířátky.

Hned po příjezdu nás v naší ZOO v New Yorku čekaly hlavní postavy našeho příběhu – žirafa Melmen, hrošice Glorie, zebra Marty, lev Alex a bandička šikovných tučňáků. Po krátkém tanečním vystoupení těchto hrdinů nás ředitel ZOO seznámil s pravidly a harmonogramem, který je třeba po celý týden pečlivě dodržovat. Na závěr dne jsme si pustili první díl Madagaskaru, abychom se více ztotožnili s postavami a jejich dobrodružstvími, které nás následující dny budou čekat.

Další den, jsme se již ocitli v centru dění na Madagaskaru. Přivítal nás král Jelimán, Maurice a Mort. S jejich pomocí jsme se rozdělili do oddílů na zebry, žirafy, hrochy, lvy a tučňáky. Také jsme se dozvěděli, že nám ještě jeden kamarád z každého oddílu chybí. Po oddílech jsme se rozprchli na všechny světové strany hledat našeho ztraceného kamaráda. Po tom, co se nám ho podařilo najít, jsme si cestou zpět ještě museli sehnat potravu - zebry sbíraly suchou trávu, hroši pro změnu pátrali po čerstvé trávě, žirafy natahovaly své dlouhé krky po listech ze stromů, lvi hledali kousky masa a tučňáci lovili ryby. V odpolední části jsme se snažili dostat z ostrova. Vytvořili jsme nápis S.O.S. a postavili hranice na oheň pro případ, že by nás nikdo nenašel. Raději jsme si ještě, každý oddíl, vybudovali přístřešek, kdybychom museli na záchranu čekat do dalšího dne. Za dobře odvedenou práci jsme den završili diskotékou.

Třetí den naše S.O.S. signály a hranice splnily svůj účel a my jsme se ocitli na kontinentu Afrika. Vydali jsme se s Alexem opět hledat potravu. Cesta nás dovedla, pro Alexe, k povědomé skále. Tady se po dlouhých letech setkal se svým otcem Zubou a radosti ze setkání bylo tolik, že se zdálo, že vítání nebude mít konce. Avšak na scéně se objevil zákeřný lev Makunga, který netouží po ničem jiném než po Zubově koruně. Vyzval proto Alexe k duelu mezi lvy. Z každého oddílu byl určen šampion, který se Alexovi postavil. Ze začátku to vypadalo, že Alex své protivníky porazí a získá tak otcovu korunu a bude vládnout africké džungli. Po čtyřech vítězstvích však přišel silný soupeř z oddílu samotných lvů - lev Vojta, který po napínavém souboji vyhrál. Makunga se tak stal vládcem zvířecí říše a nasadil Alexovi korunu vyhnanství. Po vrácení se zpět, do našeho hlavního přístřešku, jsme se snažili Alexe alespoň trošku rozveselit a tak jsme si s ním zaskotačili v bazénu. Po polední pauzičce na nás čekali profíci, kteří nás přiučili tvorbě slizu a krásně nám namalovali oddílová zvířátka na obličej. Takto zkrášlení jsme proto hned udělali i oddílové fotky. Večer jsme zakončili velkolepou diskotékou s profi DJem Michalem.

Ve čtvrtek jsme se vžili do kůže zeber a při krátké procházce jsme vyzkoušeli všechny pohybové aktivity, které zebry vykonávají. Po pár metrech, kdy jsme museli být potichu, jsme vyzkoušeli, jaké je to cválat, lézt po čtyřech, chodit stranou, couvat a také běžet. Všichni jsme to zvládli perfektně a byli jsme přijati do stáda. Po obědě jsme se setkali u bazénu, kde jsme byli svědky, jak se hroch Moto Moto snaží svým drinkem a tanečními pohyby, pro sebe získat hrošici Glorii. Jelikož i v našich řadách je mnoho skvělých tanečníků, o čemž jsme se mohli přesvědčit předchozí den na diskotéce, rozhodli jsme se, že nebudeme o nic horší. Postupně jsme týmově Glorii namíchali perfektní drinky plné džusu, ovoce, bonbonů a dalších ingrediencí. V bazénu pak nejlepší tanečníci z oddílu předvedli své nadání, a že bylo na co koukat ???? Moto Moto, se skloněnou hlavou, nám Glorii přenechal a my jsme s ní pak všichni mohli tancovat a blbnout v bazénu až do večeře. Na závěr teplého a slunečného dne nás čekal v letním kině Madagaskar 2.

Následující den, kdy už se to teplo nedalo vydržet, jsme se vydali najít Melmena, který má recept na elixír deště. Po chvilce pátrání se každému oddílu podařilo svého Melmena najít. Našli jsme ho však zraněného a nemožného pohybu. V okolí se ale skrývaly obvazy, kterými jsme byli schopni ho vyléčit. Za to nám prozradil ingredience potřebné na elixír, které jsme se vydali hledat. Po nalezení všech potřebných přísad typu pavouci, mravenci, slaná voda, pampelišky, březový list a podobně, jsme byli schopni lektvar uvařit a společně s Melmenem jsme přivolali déšť. Odpoledne jsme tak strávili pod přístřeškem dílnami, kde jsme si mohli vytvořit namalované tašky, náhrdelníky či náramky. Večer jsme se opět setkali s králem Jelimánem, který ovšem klasicky ztratil svou korunu. Rozhodli jsme se proto mu jich vyrobit hned několik, aby si měl z čeho vybírat. Po těžkém uvážení si Jelimán vybral krásně ozdobenou růžovou korunu, kterou výjimečně až do konce turnusu neztratil.

I když se Melmenovi podařilo seslat déšť, zjistili jsme, že stále nemáme zásobu pitné vody. V sobotu jsme se proto vydali po lemuří stezce pitnou vodu najít. Až na samotném konci této cesty jsme zjistili důvod nedostatku vody. Na toku vody vystavila Stařena hráz a veškerou vodu si nechávala pro sebe. Nám se to však nelíbilo a spustili jsme na ni palbu přes stovku vodních balonků. Nezbývalo jí nic jiného než utéct a nechat hráz a také kabelku plnou peněz nám. Naplnili jsme si naše vědra vodou a poctivě jsme si je vynesli nahoru do kopce až do našeho přístřešku. Po polední pauze nám zpříjemnila pobyt taneční skupina Zlobidla, která si pro nás připravila krásné taneční a pěvecké vystoupení. Po skončení jsme si každý oddíl museli vyrobit své letadlo, abychom mohli odletět do Monaka. Součástky do letadla byly roztroušeny po parkovišti a měly různé geometrické tvary. Podařilo se nám je najít všechny a tak jsme mohli letadlo sestrojit a odletět. V Monaku jsme se peníze získané od Stařeny pokusili znásobit v kasinu, kde na nás čekalo kolo štěstí, oko bere, dobble, ruleta a skořápky. Talentem, šikovností a také troškou štěstí jsme vyhráli dostatek peněz na koupi cirkusu. Na závěr jsme si pustili Madagaskar 3, abychom věděli, jak má takový cirkus vypadat.

Předposlední den jsme proto trávili nacvičováním různých tanečních, pěveckých a hudebních čísel. Nakonec každý oddíl před porotou ve složení král Jelimán, Maurice a Mort vystoupili se svým představením. Porota byla tak unesena, že jako vítěze určila všechny oddíly. Za odměnu jsme pak dostali dárky a také letenku domů do New Yorku. Byl to důvod k oslavě, a tak jsme tábor završili velkolepou diskotékou.

Všichni jsme se na táboře bavili, odvezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se na další rok ????

Děkujeme rodičům za svěření svých ratolestí, sponzorům za dárky, dětem za nadšení, a především dospělákům za odhodlání a vytrvalost.

Pafo