CHORVATSKO 27.5. 6.6. 2022

Zobrazení: 260

V pátek 27.5. odpoledne jsme nasedli do autobusu a vyrazili na naše obvyklé místo v Chorvatsku – Živogošće. Po příjezdu jsme se ubytovali, vybalili kufry a rovnou jsme si to namířili k moři. Bylo vidět, že jsme se všichni těšili, jelikož jsme do něj velmi rychle naskákali a pořádně se vyřádili. Ale abychom se stále jen tak nepovalovali na pláži, naplánovali jsme si pár výletů, procházek a her.

První podvečerní procházka nás zavedla do vedlejšího městečka Igraně. Zdatnější z nás se vydali podél moře, ostatní i s vozíkem vyrazili po silnici. Zašli jsme do naší oblíbené cukrárny na zmrzlinu a pití. Byla opravdu vynikající, moc jsme si pochutnali. Večerní městečko a jeho okolí bylo překrásné, zmrzlina byla odměnou.

Po víkendu jsme se vydali lodí do staré známé Makarské. Na loď jsme nasedli dopoledne. Dostali jsme oběd - grilované maso, chléb a salát. Po vylodění si nás vedoucí rozdělili do menších skupin a vyrazili jsme směr tržiště na nákupy. Magnetky, suvenýry, hračky… všechno se nám líbilo a tak jsme poctivě vybírali dárky pro sebe, své známé, kamarády a rodinu. Po nákupech jsme se ještě vyřádili na hřišti a také se zastavili na hranolky. Poté jsme vyrazili lodí zase zpět domů, kde na nás čekala večeře.

Ve čtvrtek na nás čekal další výlet, tentokrát autobusem do Národního parku KRKA. Před vstupem jsme si dali oběd a se svačinou v batůžku jsme vyrazili po značené stezce podél malých vodopádků a různobarevných jezírek plných ryb. Příroda byla ohromná, ale největší zážitek na nás čekal téměř na konci, když jsme dorazili k těm největším vodopádům. Byla to opravdu nádhera. Nejdříve jsme se vyfotili a pak jsme si šli koupit zmrzlinu nebo ledovou tříšť a kochali se krásami vodopádů. Po menším oddychu jsme se vydali zpět k autobusu, který nás odvezl domů do Živogošće. Po návratu jsme se šli ještě vykoupat do moře, abychom se trochu zchladili po náročném výletu.

V ostatních dnech strávených na pláži, jsme si udělali nejen parádní veget, ale také jsme se vyřádili při nejrůznějších soutěžích a hrách ve vodě, ať už to byla plavba na zvířátkách, plavba na lehátkách či kruzích, nejoriginálnější skok do vody, běh po lehátkách, volný styl, hod míčem do kruhu či další jiné. Všichni výherci dostali ceny a my ostatní si to užili plnými doušky a zažili spoustu legrace při sledování a fandění.

Během pobytu jsme si několikrát vyrazili do místního obchodu doplnit zásoby sladkostí a dalších dobrot. Byli jsme i na hřišti, kde jsme si parádně zaházeli míčem na koš. Chodili jsme i na dětské hřiště s houpačkami, klouzačkou a kolotočem. Každý večer jsme měli venku na zahradě diskotéku. Poslední večer, v sobotu, nás čekala diskotéka na pláži i s pořádnou rozlučkovou večeří. Opět to byl báječný zážitek.

Bohužel i dovolená u moře měla svůj konec. Vedoucí nám ještě v sobotu večer sbalili věci, abychom mohli v neděli dopoledne naposledy vyrazit k moři. A odpoledne jsme odjeli. Po cestě autobusem jsme si vyzvedli pizzu a pak pokračovali směr Čechy. Cesta utekla jako nic. V Brně jsme se rozloučili s prvními účastníky, kteří zde vystoupili. Poté jsme si to, my ostatní, namířili směr Praha.

Myslím, že jsme si všichni užili moře, výlety, aktivity i kamarády a zažili spoustu legrace. Vážnější úrazy a nemoci se nám letos taktéž vyhnuly a všichni jsme se vrátili nabití energií. A hlavně nám vyšlo počasí, ve které jsme doufali. Všichni jsme přijeli domů opálení, s úsměvem a plní zážitků, což je pro nás největší odměnou.

Těšíme se na další akce.

Hoví a Evík