VÍKENDOVÝ POBYT ČESKÉ ŠVÝCARSKO 18.- 20.9.2020

Zobrazení: 825

Opět jsme vyrazili na naší oblíbenou víkendovku. Tentokrát do Děčína. Sešli jsme se v pátek na hlavním nádraží a vyrazili za zábavou do Děčína. Cesta nám utíkala rychle akorát roušky nám ztěžovali cestu.

 

Po příjezdu jsme se šli ubytovat do Kempu Děčín. Bydleli jsem v dřevěných bungalovech a ve stanech, které pro nás netradičně měli uvnitř i postel. To z táborů neznáme. Vybalili jsme si věci a šli si naplnit bříška na večeři. Pak si chvilku pohráli na hřišti a ulehli do postýlek, abychom nabrali sílu na další den.

Druhý den jsme vstali do poněkud studeného počasí, ale to nám nebránilo v tom si užít den na plno. Oblékli jsme se do teplejšího oblečení a šli na snídaní. Poté jsme si do baťůžků sbalili svačinu a pití a vydali se na autobusové nádraží. Nastoupili jsme do autobusu, který nás měl dovézt do Hřenska. Cestu autobusem jsme zvládli na jedničku, a tak jsme se vydali na vláček, který nás měl zavézt na druhou zastávku našeho výletu. Cesta vláčkem pro nás byla velmi zajímavá, ale i trochu vyčerpávající. Pro to jsme po výstupu museli doplnit síly, odpočinout si a nakrmili hladová bříška.

Dále jsme pokračovali nebezpečnou cestou po dlouhých schodek k Soutěskám dole nás však čekala odměna. Prohlídka Soutěsek při projížďce na lodi. Projížďka v lodích nás nesmírně bavila měli jsme srandovní průvodce a spoustu věcí k vidění. Pak už nás jen čekala cesta autobusem zpátky. Po příjezdu na nás už čekala teplá večeře a pak rovnou koupaní a ulehnutí do postýlek, protože jsme měli z celého dne uchozené nožičky.

V neděli už jsme vstávali do poněkud teplejšího počasí. Čekalo nás však sbalení naších zavazadel což jsme zvládli skvěle. Po sbalení všeho nutného jsme se vydali na vydatnou snídaní a po ní rovnou na autobus který nás měl zavézt k zoologické zahradě. V zoologické zahradě jsme viděli spoustu zajímavých zvířátek od ptáku až po antilopy. Kromě zvířátek nás také v zoologické zahradě čekal i vydatný oběd v podobě řízečků a hranolek. Po nakrmení bříška už jsme si jen chvilku pohráli na hřišti a vydali se na vlak.

Cestu domů jsme zvládli skvěle a teď už jsme každý spokojeně doma.

Víkendovka se nám všem moc líbila, už aby byla další!

Klárka.K