LETNÍ INTEGRAČNÍ TÁBOR " HARRY POTTER II." 17.8. - 25.8.2020

Zobrazení: 640

Hned po příjezdu do Bradavic jsme se nechali kouzelným kloboukem rozřadit do kolejí a převzali si nás naši profesoři. Vybalili jsme si své osobní věci a seznámili s novými účastníky letošního tábora.

 

Vyrobili jsme si košťata, hůlky, naučili kouzlit svého patrona a ozdobili kolejní trika. Jelikož Voldemort začal víc a víc útočit, museli jsme přemístit Harryho do bezpečnějšího místa, a tak jsme si vytvořili mnoholičný lektvar, který umožnil proměnu v Harryho. Po samotné proměně (výroba brýlí, jizvy, oblečení) jsme se vypravili směr bezpečnější úkryt, ale po cestě nás přepadli Smrtijedi, kteří zjistili, kudy se budeme pohybovat. Naštěstí jsme se dostali téměř všichni na místo určení a pravého Harryho ochránili.

Následujícího dne jsme se vydali osvobodit Ginny, kterou si odtáhl bazilišek a kde jsme se setkali s mladým Voldemortem. Naštěstí Harry zabil baziliška nebelvírským mečem, zachránili jsme společnými silami Ginny a zubem zničili první viteál. Museli jsme zavítat i do hrobky Brumbála, abychom získali 2.viteál, a to prsten, který měl neustále u sebe na svém prstu.

Neunikla nám ani noční stezka za schovaným zmijozelských medailonkem, který byl ukryt v poháru u jezírka. Ze vzkazu jsme se dozvěděli, že musíme navštívit v přestrojení Ministerstvo kouzel a získat od jisté profesorky Umbridgeové medailonek, který nosí na krku a který je zároveň dalším viteálem. Ministerstvo nám dalo zabrat a neustále nás úkolovalo a posílalo na různá oddělení, ale nakonec jsme se probojovali a medailonek získali. Po cestě jsme se naučili i určité kouzelné formule a využili kouzlo patrona.

Zničení medailonku jako 3.viteálu nebyl žádný oříšek, vyvolení studenti museli jít do vody vylovit meč. Ve vodě však byli démoni, kteří stahovali svou mocí viteál zpět a chránili meč. Naštěstí i tento viteál se podařilo nezdolnou odvahou studentů získat a zničit. Vytvořili jsme si i kouzlený neviditelný plášť, abychom se dostali do sejfu čarodějky Belatrix a získali tam další cennosti potřebné k ničení viteálů a v zápětí i díky Hermioně vymysleli odlet na hlídacím drakovi a přelet nad bankou do bezpečí.

Díky zubu z baziliška a meče ničíme další viteály, jako pohár a diadém od Roweny z Havraspáru. Už zbývalo zničení posledních viteálů, a proto jsme se museli ještě víc zdokonalit v určitých předmětech, jako věštění z ruky, výroba lektvarů, samotná výuka čas a kouzel, obrana proti černé magii, bílá magie, studium kouzelných tvorů, bylinkářství a karetní kouzla.

Zdokonalili jsme se i ve sportovních aktivitách a účastnili jsme se všichni hlavní kouzelnické hry Famfrpál, kde jsme létali na košťatech a chytali Zlatonku a míče. Čekal nás i samotný výcvik KungFu pod vedením speciálně vycvičených instruktorů.

Ještě než jsme se mohli vydat zabít Voldemorta, muselo dojít k souboji se Smrtijedy a Voldemortem. Tímto soubojem jsme docílili, že sám Voldemort zničil viteál ukrytý v Harrym. Lítaly všude hromy a blesky, samá nebezpečná kouzla, ale vše jsme zvládli a dokázali jsme se ubránit před Smrtijedy.

Závěrem všeho nás čekal souboj s Voldemortem. Vykouzlili jsme s profesory všechna možná obranné kouzla, abychom ochránili sebe a hrad a vyzvali jsme Smrtijedy s Voldemortem k boji. Zabili jsme Naginiho – Voldemortova hada a díky tomu oslabili Voldemorta tak, aby ho Harry Potter mohl zabít a zachránit tak celou kouzelnickou říši a naše samotné životy.

 Vše se nám povedlo a mohli jsme slavit výhru a zabití zlého čaroděje. Hry byly ozvláštněny ohňostroji a zvláštními efekty, které nás navnadily na úplné vtáhnutí do děje a boje samotného. Díky sehranosti všech kolejí a spolupráci jsme vše zvládli a i tento turnus plný překvapení a odměn se vyvedl a domů jsme odjížděli plni úžasných zážitků.

Profesorka McGonagallová