VÍKENDOVÝ POBYT JIHLAVA 14. 4. 16. 4. 2023

Zobrazení: 97

V pátek jsme vyrazili na „poslední“ víkendovku před mořem a táborovou sezónou. Na další víkendovku se vydáme až zase na podzim. ?

Vyrazili jsme včas a i přes kolony v Praze jsme do Jihlavy dorazili v 18. hodin. Hned jsme se ubytovali a rychle na večeři. Večer jsme už jen shlédli pohádku a natěšení na sobotní program jsme brzy usnuli.

V sobotu ráno, hned po snídani, jsme vyrazili do ZOO, která je velmi pěkná. I přes nepřízeň počasí, které si s námi pohrávalo,  jsme vše zvládli a ZOO prošli celou. Viděli jsme spoustu pozoruhodných zvířat, ať už hrošíka liberijského, medvěda malajského, velké množství kočkovitých šelem, od irbise, levharta, tygra, servala, rysa až po různé druhy koček, vzácné dravce a mnoho dalších fascinujících živočichů nejen v pavilónech. Zajímavé bylo setkání s kapybarou a krmení domácích ovcí a koz. Nejlepší však byl nákup suvenýrů a oběd v restauraci ZanZibar. ?

Po ZOO jsme se vrátili na ubytování, kde jsme se nasvačili, odpočinuli a sbalili do aquaparku. Před 18. hodinou jsme vyrazili směr Vodní ráj. Využili jsme nejen bazén, kde byly různé fontány, bubliny, masážní vodopády a točivý vír, ale i vířivku a také jsme si zařádili na tobogánu ?Bylo to super!

Velmi zajímavý byl Kneippův chodník, což je jedna z vodoléčebných a relaxačních procedur, které využívají střídání teplé a studené vody, kde se pozvolna prochází jednotlivými bazénky, které jsou navíc vyložené malými oblázky. Díky tomu dochází k masírování chodidel zespoda a vlivem střídání teplé a studené vody k prokrvení nohou, zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu.

Po návratu z bazénu jsme se navečeřeli a totálně utahaní jsme padli do postelí. ?

V neděli ráno jsme se nasnídali a každý jsme si zasadili levanduli.

Potom už jen oběd, balení a hurá… návrat k domovu.

Celý víkend jsme si všichni užili a hlavně jsme částečně oslavili nadcházející den země, který je pro nás tak důležitý. Připomněli jsme si důležitost fauny a flóry návštěvou ZOO a nepostradatelnost vody pro naši planetu v aquaparku.

Všem účastníkům a členům Rarachu děkujeme za účast.

Moc děkujeme domovu mládeže SOS sociální u Matky Boží v Jihlavě, ZOO Jihlava a aquaparku Vodní ráj Jihlava za jejich ochotu, vstřícnost a velkou podporu. Velké díky patří i panu J. Veselému, který nás vždy bezpečně a v pořádku doveze na místo a zpět domů. ?

Hlavas