Letní integrační tábor " DISNEY " 9.8.-18.8.23

Zobrazení: 88

Hned první den 3.turnusu s názvem Walt Disney jsme se seznámili s Mickey a Minnie, kteří nás uvítali a uvedli do světa pohádek. Po vybalení věcí a ubytování na pokojích jsme se rozřadili do družstev – Mickey Mouse, Rychlá rota, Medvídek Pú, Kačeří příběhy a Příšerky s.r.o. a mohli si začít užívat celotáborou hru.

Nebyl čas zahálet, a proto jsme druhý den vyrazili do první pohádky, a to za Sněhurkou. Vydali jsme se na malý okruh po stopách sedmi trpaslíků. Každý z nich měl pro nás hádanku, na kterou jsme museli správně odpovědět a pamatovat si odpověď až do konce okruhu ke Sněhurce. Poslední trpaslík nám poradil, jak probudit Sněhurku otrávenou jablkem. Všechny týmy zvládly úkol na jedničku. Jako další nás čekala Popelka, kdy zlá macecha nechtěla pustit Popelku na ples, a tak rozsypala různé druhy luštěnin z ošatek a museli jsme je jako holoubci posbírat a roztřídit.  Ještě ten den jsme stihli zahnat Sherchana z Knihy Džunglí, který ovládl naši vesnici. Mauglí poradil, že se bojí Sherchan ohně a tak jsme museli od jednotlivých postav z této pohádky (Akela, Balu, Kha, Baghír, Ludvík) sehnat pomůcky k rozdělání ohně, který jsme pak také rozdělali a Sherchana úspěšně zahnali.

V pátek jsme měli za úkol se proměnit ve zvířata - zebry, žirafy, hroši, antilopy atp. a vymyslet scénku pro Simbu z pohádky Lví král. Všichni jsme se oblékli do kostýmů a pomáhali mladému lvovi dostat se zpět do svého stáda. V pohádce Alenka v říši divů jsme se pak vydali nahoru k havranům, kde na nás čekala Srdcová královna. Alenka nám poradila, že královna ráda hraje karty, a tak jsme ji vyzvali na karetní souboj – vyšší bere. Každý z nás dostal kartu a šel bojovat s královnou, kterou jsme nakonec úspěšně porazili. Abychom se večer ještě trochu odvázali, měli jsme venkovní diskotéku, kterou jsme si užili a zatancovali si na známé písničky nejen z pohádek.

V sobotu k nám zavítal Aladin a s ním jsme vyšli směrem na lanovku hledat kouzelnou lampu. Vyjeli jsme lanovkou za Džafarem, který se kterým jsme museli vyměnit lampu s džinem, abychom zachránili Jasminu. Díky Jasmíně jsme měli pak možnost se dostat zpět do tábora. Po cestě zpět jsme hledali a sbírali části kouzelného létajícího koberce, který jsme potom složili a slepili dohromady. Večer jsme si udělali letní kino s filmem Kniha džunglí.

Další den přišla Elza poprosit o pomoc, že neovládá svá kouzla a vyčarovala na louce zimu. S Olafem jsme pak šli sbírat vločky, aby zima zmizla pryč a my zase měli zpět své léto. Po svačině jsme vyrazili na trasu po stopách 101 dalmatinů, kde jsme nacházeli puzzle a skládali je dohromady. Večer jsme si užili ples pohádkových bytostí, kdy k nám zavítala i Kráska a požádala o pomoc k vysvobození své lásky, prince, který se přeměnil ve zvíře. Vyrobenou růží z papíru jsme krásce a zvířeti pomohli a mohli dál pokračovat v plesu. Na plese jsme si zahráli spoustu her, jako podlézání pod tyčí, diskotéka, tancování s balonky, molekuly a završili jsme akci ohňostrojem.

V pondělí ráno jsme po družstvech plnili Tarzanovy sportovně založené úkoly - dřepy, kliky, sedy lehy, lovení ryb, postavení hranice, poznávání zvuků zvířat. A jelikož bylo odpoledne moc krásně, využili jsme toho a vykoupali jsme se v bazénu. Mezitím jsme měli oddílové úkoly, někteří šli na procházku za oslíkem, jiní tvořili korálky nebo si malovali a odpočívali. Večer jsme završili nástupem a večerním letním kinem.

Úterý bylo ve znamení odvážné Viany, kdy jsme se vydali zachránit Tefiti, matku přírodu, a tak jsme vyrazili za Mauím pro její ukradené srdce. Naučili se zajímavý tanec, který jsme pak předvedli bohyni Tekka, dali ji náhrdelníky k osvobození a zachránili svět před sopečnou katastrofou. Odpoledne jsme měli rozdělené, účastnili jsme se projížďky na koních, pletli cop Locice a koupali se v bazéně. Večerní program byla venkovní diskotéka s DJem Davidem doprovázená pohádkovými bytostmi a točenou malinovou limonádou.

Další den nás čekal výlet na zámek do Jilemnice, kam jsme vyrazili omrknout památky a krásy okolí zámku a vyfotit si oddílové a společné hromadné táborové fotky. Po odpoledním klidu jsme si pustili kino, Zootropolis film a hned po nástupu nás čekal divadelní a hudební konkurz, Disney hledá talent. Děti předvedla různá představení, které postupovala do dalších kol. Účastníci si připravili nejen divadelní představení – Harry Potter scénky, hasiči, výcvik kosatky, ale také taneční vystoupení plné odvážných kreací. Dokonce se i zpívalo. Bylo těžké vybrat ty nejlepší, ale nakonec se o užšího výběru dostalo 6 sólistů a 1 skupina. Do příštího roku mají účastníci a postupující možnost svá vystoupení dále zdokonalovat.

Poslední den tábora jsme zavítali do Zootropolis a s Judy Hopkavou jsme šli zachraňovat zdivočelá zvířata. Děti měly za úkol posbírat borůvky (balonky s vodou), kterými zvířata trefovali a opět vrátily do klidného stavu. Dalším úkolem bylo z lega postavit obrovský Disney hrad a za něj děti dostaly odměny. Jelikož nás čekalo velké balení, rovnou jsme si po oddílech posedali a rozdali si ceny a dárky. Povykládali jsme si o tom, jak se všem líbil program, zhodnotili tábor jako takový a vybrali pár témat, co by se dětem líbilo jako téma na příští rok. Odpolední balení provázel film Viana a Popelka. Po večeři jsme celý tábor zakončili závěrečných nástupem, hodnocením a rozloučili se závěrečnou diskotékou.

V pátek jsme už jen dobalili kufry a pokojíčky, nasnídali se a vyrazili autobusem zpět domů. Zase nám to hrozně rychle uteklo, ale odjíždíme z tábora opět se spoustou nových zážitků a těšíme se na další rok.

Děkujeme rodičům za svěření svých ratolestí, sponzorům za dárky, dětem za dobrou náladu a nadšení a velké díky dospělákům za péči a nasazení.

Mickey