VÍKENDOVÝ POBYT LHOTKA NA VYSOČINĚ 8. - 10.10.2021

Zobrazení: 393

V pátek 8.10. jsme naskákali do autobusu a vydali se do krásné přírody na Vysočině. Autobus jsme skoro celý zaplnili, bylo nás požehnaně. I když se nám cesta trochu protáhla díky kolonám, nakonec jsme ještě za světla dorazili do cíle.

I když se nám cesta trochu protáhla díky kolonám, nakonec jsme ještě za světla dorazili do cíle. Čekalo nás především nádherné ticho a krásně čistý vzduch, protože jsme byli v areálu, který stál přímo na samotě mezi lesy, loukami a rybníky. Přivítal nás velmi příjemný a ochotný personál, který nás všechny nejprve ubytoval na pokojích v budově a některé z nás i v chatách. Po vybalení jsme vyrazili na večeři, kde jsme celí hladoví zdlábli gulášek. Po večeři jsme se dozvěděli co nás celý víkend čeká, že nás lesní skřítci, kteří se dozvěděli o naší návštěvě poprosili, abychom jim pomohli získat kouzelně barevný prach, který jim zlý čaroděj ukradl. Že to nebude jen tak, nám bylo jasné hned, ale my jsme bojovníci a ničeho se nebáli, ani zlého čaroděje. A tak jsme se koukli na film a hurá do pelechu, abychom byli na druhý den pořádně vyspalí a plní sil. 

V sobotu ráno, hned po snídani jsme se vydali splnit první úkol, což jsme měli získat zelenou řasu, která se ukrývala hluboko v lesní tůni. Cestou se nás pokoušel zastavit čaroděj svými různými kouzly, ale tím, že jsme měli od skřítky v patách, vždy nám poradili potřebné zaříkávadlo. Díky jim a našemu umění kouzlit jsme se úspěšně dostali až k místu určení. Po jednotlivcích jsme nasbírali řasu a vrátili se zpět. Když jsme se vrátili, naším dalším úkolem bylo pro trpaslíky sestavit kroniku zvláštních tvorů. A tak jsme vzali papíry, pastelky, fixy, nůžky a začali vyrábět…..pustili jsme naší fantazii zelenou a pořádně se na zvláštnostech tvorů vyřádili. Kroniku jsme svázali a předali skřítkům. Za splněné dva dopolední úkoly jsme dostali od čaroděje zpět dva barevné prachy, protože čaroděj uznal, že jsme ho přemohli. Po výtečném obídku, jsme si chvilku odpočinuli a hurááá na další plnění úkolů. Tentokrát po nás trpaslíci chtěli abychom jim pomohli zařadit zvířátka dle ekosystémů. Jenže zvířata byla na velké ploše louky. Nezbývalo nám nic jiného než po jednom běhat, vzít jedno zvíře a poté ho teprve správně zařadit. A protože jsme raraši šikovní, vše se nám podařilo rychle a správně. Hned na to nás skřítci poprosili, že jim mezitím čaroděj vzteky zničil jejich domečky. Neváhali jsme a vydali se do hlubokého a temného lesa, kde jsme skřítkům postavili nová obydlí. Když jsme se vrátili, a to už bylo na večeři, dostali jsme další dva barevné prachy. Po večeři, když se setmělo, tak přišel další úkol….skřítci nás požádali o záchranu světlušek. Ti nejodvážnější se ustrojili a podle lucerniček vyrazili tmou zachránit světlušky. Cesta to byla temná, ale my nebojsové jsme samozřejmě úkol zmákli. Pak jsme všichni prošli večerní očistou, někteří dokoukali film z předchozího večera a někteří do slova „padli za vlast“.

V neděli ráno, po snídani jsme si vyzvedli poslední barevný prach za záchranu světlušek. Potom jsme si trochu zasportovali, někteří skřítkům ukázali, jak umí basket a střelbu na koš, někteří, jak skvěle ovládají beachvolejbal. Však fotky mluví za vše. Nakonec nás přišel navštívit velmi naštvaný čaroděj a řekl nám, že se vzdává, vzteky vzal nohy na ramena a zmizel. Lesní skřítci nám poděkovali malou odměnou, ze které jsme měli velkou radost. Nakonec už jsme si vychutnali poslední oběd, sbalili se, trochu „pofackovali“ pokoje a areál a autobusem zase hurá za rodiči.

Všem moc děkujeme nejen za záchranu lesních skřítků, ale i za to, že se s námi na cestu vydali. Poděkování také patří všem dospělým rarachům za skvělou pomoc a neposlední řadě poděkování personálu Areálu Lhotka, za skvělou péči a kuchyni. Už nyní se těšíme na další akci.

Hlavas