VÍKENDOVÝ POBYT BRNO 12. - 14.11.2021

Zobrazení: 341

Máme za sebou další víkendovou akci, tentokrát v moravském velkoměstě Brně. Víkend v Brně se nám konečně podařilo uskutečnit, kdy jsme byli nuceni ji už dvakrát odložit.

V pátek jsme naskočili do vlaku a po třech a půl hodinách jsme dorazili na nádraží, kde nás vyzvedli „Rarašky“ žijící v Brně a doprovodili nás šalinou na ubytování, které bylo nedaleko vlakového nádraží. Když jsme dorazili na ubytování, klasicky jsme se rozdělili do pokojů, vybalil a hurá hladoví na večeři. Po večeři jsme koukli na film a hurá do pelíšku.

V sobotu ráno jsme po snídani hned brzo ráno vyrazili do Planetária na Kraví hoře, kde nás čekal velmi příjemný program. Seznámili nás s celou sluneční soustavou, planetami, které kroužily nad našimi hlavami. Také jsme měli možnost vidět spoustu souhvězdí i s výkladem o jejich významu. Poté jsme se uvelebili a zhlédli pohádku „Ptačí ostrov“. Po naučném programu jsme ještě zvládli prohlídku výstavy, kde jsme měli možnost vidět obrazy černé díry, měsíce, mléčné dráhy, polární záře a spoustu dalších zajímavostí nejen z vesmíru.

Po návštěvě Planetária jsme hned vyrazili do brněnské ZOO. Tady jsme prohlídku zahájili obědem v restauraci U Tygra. Tygra jsme viděli až posléze, jelikož zrovna také obědval. Po obědě jsme vyrazili na procházku zahradou, viděli jsme spoustu zvířat a nejvíce nás nadchla Africká vesnice, která znázorňovala oblast Kalahari se savanou, na které jsme měli možnost vidět typická zvířata, jako žirafy, zebry, lemuři, plameňáky, lvy. Nejvíce nás zde zaujala osada osmi afrických chýší, kde jsme se seznámili s kulturou afrických kmenů a především velký horkovzdušný balón u kterého nesměla chybět hlavní fotka. Také jsme si užili průchod expozicí s klokany a pavilón Tropické království. Ovšem nejdelší čas jsme strávili u výběhu s vlky, kde jsme smečku bílých vlků mohli pozorovat velmi z blízka. Celá brněnská ZOO na nás všechny udělala velký dojem a jenom doporučujeme. 

Po vyčerpávající návštěvě, jsme sedli na šalinu a jeli rovnou na ubytování, kde jsme s chutí snědli večeři. Po večeři si trochu odpočinuli a dokoukali film z pátku.

V neděli ráno jsme si zabalili a po brzkém obědě si nechali odvézt batohy a vyrazili na procházku centrem Brna. Poznali jsme spoustu významných míst, jako například Brněnský orloj, Morový sloup, Sochu spravedlnosti, Kontroverzní Joštovu žirafu, Kašnu Parnas a divadlo Husa na provázku. Kde to šlo, hned jsme se na památku vyfotili. Poté už jsme se jen přesunuli na vlakové nádraží a hurá zpět do domoviny. 

Všem moc děkujeme za účast a velké díky patří našim členkám Verče, Báře za organizaci a zajištění celého víkendu.

Hlavas