LETNÍ INTEGRAČNÍ TÁBOR " VEČERNÍČKY " 15.8.- 23.8.2021

Zobrazení: 431

Jako každý rok jsme tradičně vyjeli z Černého Mostu a dorazili v neděli odpoledne na naše oblíbené Benecko.

Po příjezdu nás čekalo vybalení svých věcí, přivítání se s kamarády a čekali na pana režiséra, který nás seznámil s problematikou Večerníčků. Sdělil nám, že děti přestaly večerníčky sledovat a některé tak mizí z obrazovek. A proto jsme tam přeci přijeli…..zachrááánit je. Všichni jsme s pomocí nadšeně souhlasili a najednou k nám přijel ve svém autíčku sám Večerníček, který za doprovodu hudby  rozhazoval barevné lístečky s našimi jmény. Díky lístečkům jsme se roztřídili do družstev, kdy si nás pod svá křídla vzaly Večerníčkové postavy, jako byla Žofka, Pan Krbec, Mach a Šebestová, Včelí medvídci a také Tři koťata. Po roztřídění jsme se všichni představili, seznámili se s táborovým řádem, denním programem a pravidly a hurá na večeři a pořádně záchranu zahájili diskotékou.

Jako první nás navštívil Pat a Mat, kterým jsme pomohli správně postavit autodráhu, potom jsme si s nimi společně zahráli „posouvačku“, kdy jsme podle hozeného čísla na kostce posouvali lokomotivu po kolejích. Odpoledne jsme se vydali za Pejskem a Kočičkou, se kterými jsme slavili Kočičky svátek a Pejskovy narozeniny, podle jejich tajného receptu, který nám dali, jsme se rozeběhli hledat všechny potřebné suroviny a společně upekli dort. Velkým překvapením a odměnou byl opravdový dort, který dostal každý oddíl, to byla mňamka. :-)

Další den nás navštívil Bolek a Lolek, se kterými jsme se vydali do Afriky na lov gorily, která oba hochy dost trápila. Během cesty, jsme cestou museli nasbírat kakaové boby a přelstít domorodce, který je hlídal, nalovit do sítěk motýly, odhánět lva, utkat se ve sběru banánů s opicí, přeplavit se přes jezírko s krokodýlem, a nakonec polapit tu prohnanou gorilu. Vše se nám samozřejmě podařilo a všichni jsme se vrátili zpět do ateliérů. V ten den jsme pomohli i Víle Amálce, která byla celá uplakaná, že ztratila svůj věneček na hlavu, a proto poprosila děti, aby ji každý tým zkusil vyrobit nový věneček. Věnečky děti upletly krásné, barevné, velké, malé, přírodní, až sama Amálka nevěděla, který si má vybrat, a proto si nechala všechny. Ten den jsme se ještě vydali na pomoc do jeskyně za Rumcajsem, Mankou a Cipískem, kdy nás Rumcajc požádal o pomoc se záchranou duhy, kterou ukradl Jičínský obchodník, ten duhu rozstříhal, ušil z ní starostovy Jičína kalhoty, kus použil jako koberec na radnici a zbytek si nechal ve svém krámku. Když se nám podařilo všechny kusy získat zpět, rychle jsme běželi za Mankou a pomohli jí duhu sešít a společně s Rumcajsem duhu vrátili zpátky na oblohu. Večer jsme den zakončili nákupem dobrot v bufetu a krásnou pohádkou  v letním kině.

Další den na nás čekala překážková dráha na koloběžkách, kdy nás o pomoc požádali Kosí bratři Josef a Václav, kterým ukradl závistivý kocour Makeš. Kosí bratři chtěli pomoc s dopravními značkami a pravidly silničního provozu a tak jsme s Kosími bratry jezdili po hřišti a vše je naučili. : ) Po dopravním kolapsu nás překvapil déšť a tak jsme využily čas a šli rychle psát pohledy našim milým…. Odpoledne se počasí umoudřilo a přišla za námi Malá čarodějnice, která nás vyzvala, že je smutná, protože si s ní nikdo nehraje….Protože jednoho dne, kdy pořádala v lese karneval začarovala zvířátka, a všechny tak pomíchala, že medvěd měl třeba motýlí křídla a zobák kachny, zajíc měl paví ocas a jelení parohy….A tak jsme se tak společně také proměnili, abychom zvířátkům dokázali, že je to vlastně sranda. Nakonec jsme večer všichni společně karneval uspořádali a dokonce jsme i vyhodnotili největší chaosmasku.

Následující ráno k nám zavítala Maková panenka, která nás přišla požádat o pomoc, slyšela, že pomáháme Večerníčkům a že i ona by potřebovala pomoc. Její Motýl Emanuel si zničil svá křídla. Jestli bychom nevyrobili nová, krásnější a větší…. A tak jsme se pustili do práce. Když jsme křídla vyrobily, Emanuel si křídla vzal a že se nám v nich ukáže večer u táboráku.  Odpoledne jsme vyrazily ke skále, kde se právě proháněl Hajný Robátko na svém jelenu Větrníkovi. Les byl plný nepořádku,         a tak jsme neváhali ani minutu a hned se dali do práce a pomohli ten nepořádek uklidit. Najednou se vyvalilo divoké prase Rambous a hajného i s jelenem srazilo, zrovna, když pomáhali zajícovi odvalit kámen z nory. Oba leželi a skučeli bolesti. A tak jsme hned utíkali za Josefkou do hájovny, tak pustila konev a běžela s námi za Robátkem a Větrníkem. Oba leželi polámaní a skučeli…Větrník Josefce poradil, že na jejich zranění pomůže pouze Ososankový kořen. Hned jsme Josefce začali pomáhat s hledáním, i prase Rambous se přidal. Když jsme společně kořen našli, Josefka Robátko i Větrníka uzdravila…..na tu počest jsme si v lese hezky zatančili. Když oheň plál a my zpívali, veselili se, hulákali, přiletěl se nám Motýl Emanuel ukázat, byli jsme ohromeni jeho krásou a to díky nám. A protože se už stmívalo, ti odvážnější se vydali s Broučky na stezku odvahy, každý dostal malou lucerničku a vydal se pro lžíci medu k Pučmelounovi.

S dalším dnem přišla záchrana Pohádek z mechu a kapradí, kdy jsme s Křemílkem a Vochomůrkou zachraňovali rozcuchanou vílu od tmy, které se tak moc bála. Pomohli jsme hledat víly zrcátko a hřebínek, ale marně, naštěstí se nám vyplatilo, že jsme cestou za vílou pomohli vyprostit větřík z ostružin a za trn, který jsme za pomoc dostali, jsme v pravou chvíli použili. Trn přivolala větřík a ten tmu zahnal, vílu učesal     a Měsíček mohl vyjít na oblohu. Víla si s Měsíčkem zatancovala a my se vrátili zpět. Složili jsme si puzzle se zachráněným Večerníčkem, jako jsme to dělali za každý zachráněný Večerníček a vlepili do filmové pásky, která byla poloprázdná…to byla místa, kdy Večerníček už nebyl sledován. Odpoledne za námi přijelo divadle, které nám představilo pohádku O třech prasátkách. Divadlo bylo velmi zábavné, vtipné a především poučné. Večer jsme ukončili diskotékou, protože nás pařit prostě baví. 

Sobotní ráno jsme zahájili s krtečkem, kterému jsme pomohli ušít jeho nové kalhotky….tady nás čekala dlouhá cesta, kde jsme nejdříve museli natrhal len, s lnem jít za žábou, aby len namočila, cestou nám sluníčko pomohlo len usušit, s ním za čápem, aby len nalámal, poté za ježkem, ten nám len pročesal, s ním jsme pospíchali za pavoukem, ten proměnil len ve vlákno, s vláknem jsme šli k mravencům, ti vyrobili látku, s ní jsme šli k rakovi, ten nastříhal a pak už jsme utíkali za Rákosníkem, který sešil. Hotové kalhotky jsme předali Krtečkovi, který měl obrovskou radost. Režisér s Večerníčkem pro nás měli další překvapení a to, když za námi odpoledne přijela taneční skupina Zlobidla s.r.o., která nám ukázala svá představení a my jim na oplátku to své. Pobavili jsme se, zatancovali si, zazpívali a skamarádili se. Sami se přesvědčte, jestli byste si to taky neužili.

https://www.youtube.com/watch?v=Nx2hDI9_Gso&ab_channel=ZLOBIDLAsroJeště

Po vystoupením jsme ještě vyrazili zachránit Boba a Bobka, králíky z klobouku, kdy Bobkovi se opět nechtělo vstávat, ale úspěšně jsme ho vytáhli z klobouku a ukázali mu, že cvičit je zdravé a prospěšné a zúčastnili se takové malé olympiády. Šlo nám to skvěle, protože děti ze Zlobidel nám pomáhaly. Po náročném dni jsme vzali bufet útokem a hurá k pohádce do letního kina.

 Předposlední den, kdy se nám krásně filmová páska zaplňovala a chybělo nám posledních okének, jsme se vydali za vodníkem Česílkem, který byl velmi mrzutý. Jelikož mocný knížepán se chtěl zmocnit jeho ryb v rybníku. Rozhodli jsme se vodníkovi pomoc a společně jsme ryby vylovili. Když knížepán zjistil, že jsou ryby pryč, dohodli se s vodníkem, že si s ním o ty raby zahrají karty. No a jak myslíte, že to dopadlo? Samozřejmě vodník s dětmi knížepána obehráli a ryby tak zachránily. Poslední prázdné okénko zůstalo pro Rákosníčka se kterým jsme si zahráli velké Člověče, nezlob se s živými figurkami na hřišti. Odpoledne Večerníček svolal všechny účastníky, aby se všichni společně vyfotili do kroniky ateliéru, aby byla památka na hrdiny, kteří zachránili Večerníčky. Po focení jsme šli za Ovčí babičkou, nejstarší ze všech večerníčků, která nám vyprávěla, jaké to s Večerníčky bývávalo kdysi a jaké je to teď. U babičky seděly všechny zachráněné pohádkové postavy, ať už Křemílek s Vochomůrkou, Rumcajs s Mankou, Pejsek s Kočičkou, najednou se objevili vlci z pohádky Ovčí babičky a všechny postavy rozehnali. Každý tým musel najít správnou dvojici postav, které k sobě patří. Samozřejmě, to pro nás nebyl problém a během chvíle jsme postavy našli a přivedli zpět k Ovčí babičce. Večerníček s „rejžou“ všem poděkovali a odměnili dárky, na které se všichni moc těšili. Nakonec jsme  dokázali, že pohádky a Večerníčky nejsou vůbec ztracené a zapomenuté. Večer jsme to řádně oslavili na oblíbené diskotéce a to že jsme zapařili. Ráno už jsme se jen nasnídali a hurá domů za rodinou….

Děkujeme všem za účast, jak už dětem za odvahu a vytrvalost, tak i dospělákům za obrovské nasazení a obětavost. Díky patří i personálu penzionu Martě a Michalovi a také doprovodným programům panu Radimovi s jeho divadlem z Brna a Zlobidlům, s.r.o.

Hlavas a Hoví