Letní integrační tábor " Pán prstenů " 1.- 8.8.2021

Zobrazení: 420

V neděli po obědě jsme vyrazili z Prahy směr Benecko v Krkonoších. Cesta proběhla bez komplikací a při příjezdu nás přivítalo krásné počasí.

Po příjezdu jsme se ubytovali na pokojích a poté nás přivítal Gandalf, Frodo a Aragorn, kteří nám představili postavy, které budou velet jednotlivým oddílům. Následně proběhlo rozdělení do družin podle druhů zbraně, která reprezentovala každý oddíl.

Následující ráno nás přivítalo špatné počasí. Čekala nás tedy výroba oddílových triček, erbů a museli jsme vymyslet bojový pokřik. Současně jsme se po oddílech vydali okrást Gluma o prsten, kdy bylo našim úkolem uhodnout jeho hádanky. Při tomto úkolu nám výrazně pomohl Bilbo Pytlík, položil Glumovi hádanku, kterou neuhádl a musel nám dát jeho prsten.

Bilbo předal prsten Frodovi, který byl současně Gandalfem pověřen úkolem odnést prsten do Mordoru a zničit ho. Odpoledne se družiny vydaly směrem do vesnice Hůrka. Cestou je potkal Aragorn, který se nabídl, že jim pomůže. Společně jsme pokračovali do Roklinky, kde družinu napadla skupina Nazgulů a Frodo byl v bitvě zraněn. Jedinou spásou byla elfka Arwen, která nám zadala úkol nasbírat léčivé byliny s jejichž pomocí uvařila léčivý lektvar a Froda uzdravila.

Večer se společně sešli všichni zástupci jednotlivých ras a bylo stvořeno společenstvo prstenu, kdy se všichni nabídli, že Frodovi pomohou odnést prsten do Hory osudu.

V úterý ráno nás čekala cesta do Morie. Cestou jsme museli sbírat indicie, pomocí nichž jsme mohli rozluštit šifru a odemknout bránu do trpasličího města. Gandalf nalezl hrob trpasličího krále, jenže neopatrný Pipin zavadil o kostru, která svým pádem přivolala skřety v čele s jeskynním obrem. V následující bitvě jsme museli pomáhat Legolasovi a nosit mu šípy. Díky pomoci všech se nám podařilo skřety i obra porazit a rychle prchnout před dalšími skřety.

Cestou v jeskyních nás dostihl ohnivý démon Balrog. Gandalf se rozhodl démona zdržet, aby pro nás získal více času na útěk. Při bitvě však padl společně s Balrogem.

Po poledním klidu naše cesta pokračovala dál přes tajemný les Lóthorien, kde nás obklíčila družina elfů. Elfové nás dovedli k paní lesa Galadriel, která Frodovi věnovala lahvičku se světlem Erendila. Poté jsme se vydali směrem ke Gondoru, ale opět jsme byli přepadeni skřety. V následné bitvě nás zachránil Boromir, který na sebe nalákal skřety a umožnil nám útěk. Jeho odvahu však zaplatil svým životem. Cestou jsou skřety uneseni také Pipin se Smíškem.

Večer jsme uspořádali diskotéku na počest padlých.

S příchodem nového dne nás opět přivítalo nevlídné počasí což nám nevadilo, protože jsme mohli napsat pozdravy blízkým a vyrobit si upomínkové předměty.

Před obědem se objevili Pipin se Smíškem, kterým se podařilo uprchnout skřetům. Oznámili nám, že se jim podařilo sehnat pomoc v boji proti Sarumanovi. Naším úkolem bylo vysázet nové stromky jako náhradu za ty, které zničila armáda skřetů. Po ukončení úkolu nám starý ent Stromovous ukázal koho objevil. Nebyl to nikdo jiný než Gandalf, který se znovu zrodil tentokrát jako Gandalf Bílý.

Odpoledne nás navštívil kouzelník Tomassino, který nám opět předvedl spousty skvělých kouzel a triků. Současně jsme měli za úkol vyrobit co nejhezčí gandalfovu hůl.

S příchodem tmy nás čekala cesta do Edorasu, na kterou se vydala jen skupina dobrovolníků. Našim úkolem bylo osvobodit krále Theodéma ze Sarumanovi kletby. S pomocí Gandalfa Bílého a našich holí se nám to úspěšně podařilo.

Ve čtvrtek nás čekalo oddílové volno, které jsme dopoledne strávili sledování filmu Pán prstenů a poté co se odpoledne vyčasilo na skákacím hradu.

Večer jsme si společně zatančili na diskotéce.

Dalšího dne nás čekala cesta do Helmova žlebu, největší pevnosti Rohanu, kde došlo na bitvu se Skuruty. Společně jsme se do bitvy zapojili všichni a snažili se pomocí šišek porazit nepřítele. Na pomoc nám přišel Gandalf společně s elfy a tím se nám podařilo zvítězit. Pro poslední bitvu jsme potřebovali svolat všechny rasy. Čekalo nás zapálení majáků, které se nám také pomocí světlic podařilo.

Po polední pauze jsme se vydali za Frodem, kterého však přepadla Odula. Tato pavoučice Froda odvlekla do její skrýše a nás čekalo jeho vysvobození. Museli jsem se proklestit přes pavučiny a porazit Odulu. S tímto úkolem nám pomohl Sam, který ji i díky světlu Erendila zahnal a Froda osvobodil. U pavoučí skrýše jsme také udělali oddílové fotky a vydali se na další cestu. Posledním úkolem dne bylo získat pomoc armády mrtvých. Aragorn pomocí jeho meče „Andúril“ přesvědčil Krále mrtvých, aby dostál svému a slibu a pomohl jim v závěrečné bitvě.

S příchodem večera jsme si pustili další film z trilogie Pán prstenů.

Poslední den nás čekala nejtěžší bitva, a to zachránit Minas Tirith. Nepřítel byl sešikován pod hradbami a nás čekala tuhá bitva. Jako první bylo naším úkolem porazit Nazguly na létajících dracích což se nám podařilo. V další vlně následoval útok skřetů na bojových slonech, které se nám také za vzájemného povzbuzování podařilo zničit. Posledním úkolem při obraně bylo porazit zbývající skřety, a to pomocí armády mrtvých. Každý jsme měl svoji duši mrtvého vojáka a společnými silami jsme armádu skřetů zadupali do země.

Po zaslouženém odpočinku zbývalo jediné, zničit prsten. Vydali jsme se k Hoře osudu, kde jsme shlédli scénku, jak Glum bojuje s Frodem, kterému se i přes zranění podařilo prsten zničit. Nakonec Froda se Samem zachránil jen včasný zásah orlů, které vyslal na pomoc Gandalf.

Mordor byl zničen a následovala korunovace Aragorna za právoplatného krále Gondoru  po které nám Aragorn předal věcné dary jako odměnu za pomoc při záchraně jeho říše.

Večerní diskotéka byla oslavou za porážku Mordoru zakončená ohňostrojem.

Celý tábor jsme si i přes částečnou nepřízeň počasí užili a těšíme se na další turnusy táborů. ????

Tímto děkujeme dětem, vedoucím, sponzorům, personálu penzionu, doprovodnému programu-kouzelník Tomassino a všem dalším, kteří se aktivně podíleli na programu.

 

Aragorn