Chorvatsko 28.5.-7.6.2021

Zobrazení: 483

Po roce odmlky způsobené covid pademií jsme se opět vydali do tradiční chorvatské destinace Živogošće.

 

 

Po povinném testování jsme všichni nasedli do autobusu, a vyrazili směr Jadran. Cesta se vlekla z důvodu rozsáhlých hraničních kontrol a dopravních kolon. Po náročné cestě byla naše první zastávka v letovisku Makarská, kde jsme se všichni protáhli a poprvé smočili nohy v moři.
Po krátkém odpočinku pokračovala naše cesta do cíle cesty, kde jsme se v rychlosti ubytovali a hurá na pláž. Večer jsme náš příjezd oslavili diskotékou.

V neděli jsme se rozhodli trávit den odpočinkem po náročné cestě na slunné pláži plné oblázků.

Následujícího dne nás čekal výlet lodí do Makarské, kdy jsme se na lodi naobědvali a hurá utrácet za suvenýry.
Během parného dne jsme se občerstvili zmrzlinou a ledovou tříští. Cestu zpět jsme opět absolvovali lodí a po večeři se vydali na nákupy na dětské hřiště.

V úterý ráno nás přivítal další parný den, proto jsme se hned po snídani vydali na pláž, kde jsme všichni skotačili ve vodě a užívali si sluníčka.
K večeru jsme vyrazili do místního supermarketu, ve kterém jsme si nakoupili pochutiny na večerní diskotéku pod hvězdami. Společně jsme tím oslavili Den dětí i s drobnými odměnami.

Nový den nás přivítalo opět sluníčko a horko od samého rána, proto jsme neotáleli a vyrazili na pláž, během dne jsme pořídili fotografie s " kokodýlem " a pokračovali v chytání bronzu.
V podvečerních hodinách jsme se vydali do místní restaurace, kde jsme si dali dle chuti pizzu nebo hranolky.

Čtvrteční den jsme strávili dalším výletem, který nám zkomplikovala pandemie covidu a nemohli jsme tak navštívit plánovaný Stone.
Náhradním řešením byla Bačinská jezera, která nesplnila naše prvotní očekávání a s radostí jsme se vrátili do místa pobytu a běželi se schladit do moře.
Večer jsme si společně zatančili na dětmi oblíbené diskotéce.

Další den po snídani jsme mohli pozorovat skupinky delfínů, kteří nám proplouvali přímo před očima.
Následovala válečka na pláži, protože byl opět pekelně horký den.
K večeru jsme se všichni odebrali do vedlejšího městečka Igrane, kdy se odvážnější vydali po pobřeží a zbytek po silnici.Za odměnu jsme si dali vynikající zmrzlinu.

Poslední den pobytu jsme si užívali posledního chorvatského parného dne a ladili poslední odstíny opálení. V pozdních odpoledních hodinách jsme šli do místního supermarketu a následně si dali poslední večeři v místní restauraci.
Do pozdních večerních hodin se chorvatských pobřežím rozléhal zvuk naší závěrečné diskotéky v čele s animátory Pafem a Buďou :-).

V neděli ráno nám balení provázeli drobné přeháňky, což nám vůbec nevadilo. Po obědě následoval odjezd zpět do naší domoviny.

Celým pobytem nás provázelo nádherné počasí, kterého jsme si všichni užívali a zažili spoustu skvělé zábavy :-).

Děkujeme Všem, jak dětem tak dospělým, kteří se nebáli podstoupit veškeré procedury spojené s vycestováním a i přes to všechno stáli všechny komplikace za to.

Hlavas a Buďa