Víkend v Ratibořicích 17.4. - 19.4.2015

Zobrazení: 1062

Tak máme za sebou další skvělou „víkendovku" v Ratibořicích. Vyjeli jsme vlakem 17. 4. 2015 v 16.00 hodin vlakem, který měl původně jet přímo až do České Skalice, ale jako by České dráhy tušily, že Rarach vyjíždí a připravily pro nás na trati komplikace s přestupy a jízdou autobusem. Nakonec nám ale zajistily vše tak, aby pro nás cesta byla příjemná. Dojeli jsme na místo jen s dvacetiminutovým zpožděním a ještě za světla. : )

 

Ubytovali jsme se v krásných bungalovech ve vísce Zlíč, která byla coby kamenem dohodil od České Skalice a „hned za rohem" jsme byli v Ratibořicích. Ve stejné vesnici jsme chodili do hotelu na báječné jídlo, které nám všem moc chutnalo. I když našlo se pár výjimek, pro které třeba rajská s knedlíkem nebyla zrovna favoritem. : )

V sobotu jsme ráno vyrazili do ZOO ve Dvoře Králové. Cesta byla krátká, ale jen na vlakové nádraží. Od něj do ZOO to bylo asi 4,5 km, naštěstí byl pro nás přistaven minibus. : ) To byla úleva, že nemusíme pěšky. Vše jsme s paní řidičkou zvládli a do ZOO se dostali. V ZOO bylo krásně, viděli jsme spoustu zvířat, i malého nosorožce, který byl momentálně největší atrakcí celé ZOO. Vychutnali jsme si „hranolkový oběd" u slonů, vyřádili se na hřišti a kolem 15.00 hodiny se vydali zpět do Zlíče. Povečeřeli jsme, zahráli si karty a různé společenské hry a poměrně brzo nás skolila únava.

V neděli nás probudilo sluníčko a my hned po snídani vyrazili do Babiččina údolí a na zámek. Počasí nám přálo, a tak jsme si procházku údolím náramně užili. Cestou téměř všichni pokoupili různé upomínkové předměty. Ochutnali jsme trochu cukrové vaty a zmrzliny a po prohlídce zámku se vrátili na oběd. Po obědě už jen rychle dobalit a hurá na cestu zpátky za rodiči. : )

Celá akce se náramně vyvedla. Děkujeme všem účastníkům, že s námi vyjeli a rodičům za to, že nám důvěřují a svá dítka s námi posílají. Velké díky patří i všem zúčastněným dospělým, kteří opět odvedli skvělou práci.

Martin M.