Dobrodružství tajuplného hradu Ostrov nad Ohří 14.11. - 16.11.2014

Zobrazení: 836

V pátek 14. listopadu 2014 jsme se s Rarachem a dětmi ze školy i mimo školu, vydali na výlet na Horní hrad, který se nachází v Krušných horách. Ve 14.00 jsme se začali shromažďovat ve škole a zhruba v půl 3 jsme se společně vypravili na Hlavní nádraží. Odtud jsme měli jet asi 3 hodiny vlakem. Měli ...J K naší smůle měl vláček zpoždění a my jsme díky tomu zmeškali přípoj v Ostrově nad Ohří. Ale co teď? Večer, zima, tma a další vlak jede až za 2 hodiny. Máme jít pěšky? No to asi ne, přeci jen je to 16 kilometrů. Naštěstí pan učitel Marek sehnal menší autobus a ten nás odvezl na hrad jménem Hauenštejn neboli Horní hrad. Hurá J, konečně jsme na místě.

Jenže i tady na nás čekalo několik překvapení. Večeři jsme dostali venku, brrr, a v kamnech jsme si museli sami topit. Ale nám to vůbec nevadilo, bylo to to pravé dobrodružství. Nanosili jsme si dostatek dřeva, protože na hradě je fakt velká zima. Ubytovali jsme se všichni – děti i dospěláci – v jedné obrovské místnosti plné postelí. Byli jsme celkem utahaní a tak jsme šli brzy spát. Zachumlali jsme se do spacáku a dobrou ;-)

Druhý den ráno jsme se umyli, nasnídali a šli na procházku, na které jsme pomohli panu kastelánovi sesbírat pár spadlých jablek. Na oběd jsme se vrátili na hrad. Byla to krásná procházka. Po obědě jsme absolvovali prohlídku hradu a hradní věže, na kterou jsme statečně všichni vylezli, zdolali jsme 76 schodů, ale ten výhled stál za to. Poté jsme se ještě podívali do hradní kaple, kde jsme si i zazpívali pár písniček. Všude nás provázela paní průvodkyně. Byla moc fajn a hezky nám vyprávěla o minulosti tohoto panství.

Po prohlídce jsme měli ještě chvíli času do večeře, a tak jsme šli ještě pro dřevo a pak jsme si v pokoji v teplíčku hráli a povídali. K večeři jsme měli gulášovou polévku a pak jsme si ještě opékali buřty na ohýnku a u toho opékání jsme si zahráli na kytaru a zazpívali si. No ale to vůbec nebylo všechno. Ještě ten večer jsme měli diskotéku a představte si, že se tam objevili panoši, Kašpárci, dvě bílé paní, černokněžník, kat a dokonce i vlkodlak. Ale nebojte se, nebyli opravdoví. To jen naše děti měly nádherné masky a za ty pak byly odměněny různými dárky.       Dostaly i lopaty na sníh, tak doufáme, že si je letos užijí.

Jak už to bývá, opět to moc rychle uteklo a my jsme se v neděli po snídani začali balit a uklízet. Ještě jsme se naobědvali a zase hurá na vlak. Na nádraží ve Stráži nad Ohří jsme měli chvíli čas, a tak jsme si zahráli pár her, abychom si zkrátili dlouhou chvíli, ale i se zahřáli J

Do Prahy jsme přijeli v půl sedmé na Hlavní nádraží, kde už na nás čekali rodiče. Jako vždy jsme byli plni zážitků a myslíme si, že se nám tento výlet opět podařil. Za to musíme poděkovat především panu učiteli Markovi, který celou akci zajistil, ale také všem dospělým i dětem, protože prostě byli všichni úžasní J

Evík B.